Početna aktuelnosti Druga liga FBiH: Deseti poraz Slavena, Priluku tri boda u duelu sa...

Druga liga FBiH: Deseti poraz Slavena, Priluku tri boda u duelu sa Mladosti iz Kikača

453
0

U utakmicama 11. kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa sjever fudbaleri Slavena i Priluka odigrali su susrete na domaćem terenu.

Na Gradskom stadionu u Živinicama nogometni klub Slaven ugostio je komšije iz Poljica ekipu Svatovca.

Iza fudbalera Slavena ponovo je bilo sjajno prvo polvrijeme u kojem su uspjeli parirati gostima te sačuvati svoju mrežu. U drugom poluvremenu viđena su tri pogotka. Do vodstva dolaze gosti, strijelac gola bio je Salanović. U 83. minuti Kadrić pogađa za 1:1, ali konačan rezultat postavlja Kukić sa penala.

Nakon 11 odigranih kola nogometni klub Slaven zauzima posljednju poziciju sa samo tri prikupljena boda te su osam bodova udaljeni od sigurne zone. U narednoj rundi takmičenja u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa sjever fudbaleri Slavena idu na gostovanje u Lukavac kod lidera na tabeli i prvog favorita za ulazak u Prvu ligu ekipi Radničkog.

Nakon teškog gostujućeg poraza u Gornjem Rahiću domaća pobjeda nad ekipom Mladosti iz Kikača bila je imperativ za fudbalski klub Priluk kako bi što brže iz sjećanja izbrisali partiju i rezultat sa posljednjeg gostovanja.

U izrazito teškim uslovima za igru u Priluku, fudbaleri Priluka stigli su do vrlo značajne pobjede i tri boda.

Priluk je slavio sa rezultatom 2:0, a strijeci su bili Buševac i Hrnjić.

Fudbaleri Priluka poslije 11 odigranih susreta zauzimaju četvrtu poziciju sa 21 prikupljenim bodom uz omjer od sedam pobjeda i četiri poraza. Narednog vikenda Prilučani idu na gostovanje ekipi Lokomotive u Miričinu.