Početna aktuelnosti Iz Živinica narandžasti alarm bosanskohercegovačkom rukometu: Nova pobjeda Konjuha

879
0
Podijeli

Večeras se u Gradskoj dvorani u Živinicama igrala posljednja utakmica jesenje polusezone u rukometnoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U zaostaloj utakmici 14. kola rukometaši Konjuha savladali su ekipu banjalučkog Borca rezultatom 24:22 (10:11).

Gol za gol igralo se sve do 22. minute kada Borac stiže do prednosti od dva gola, 5:7. Do kraja prvog dijela rukometaši Konjuha uspjeli su smanjiti rezultatski zaostatak na jedan gol, 10:11.

Drugi dio Konjuh otvara serijom 3:0, te po prvi put stižu do predosti od dva gola, 13:11.

U nastavku neizvjesna utakmica gdje su se ekipe konstantno smjenjivale u vođstvu, sve do 50. minute utakmice kada Konjuh ponovo dolazi do dva gola prednosti koju uspijeva zadržati do kraja, 21:19.

U posljednjih deset minuta utakmice nešto smireniji su bili rukometaši Konjuha koji su iskoristili dva promašena sedmerca igrača Borca i nekoliko krivih dodavanja te došli do osjetnije rezultatske prednosti i konačne pobjede.

U fenomenalnoj utakmici koju je obilježila kvalitetna odbrana na obje strane te duel golmana Adisa Kamberović i Slađana Subotića, bolje su se snašli domaći rukometaši koji su došli do sedme pobjede u posljednjih osam utakmica prvenstva.

Strijelci za Konjuh bili su Grujić sa sedam pogodaka, Hajdarević i Smajić sa po četiri gola dok su Pejkušić, Bečajac i Ristović po tri puta bili sigurni.

U redovima Borca više od ostalih istakli su se Lukić sa šest i Dakić sa pet golova.

Rukometni klub Konjuh nakon 15 odigranih kola nalazi se na sedmoj poziciji sa 18 prikupljenih bodova i omjer od devet pobjeda i šest poraza.

Titulu jesenjeg prvaka ponijeli su igrači Sloge iz Doboja koji se nalaze na liderskoj poziciji sa istim brojem bodova kao i Borac(24)  ali uz nešto bolju gol razliku.

Novinar: Mehmed Smajlović