Početna aktuelnosti Izvještaj sa sportskih terena

Izvještaj sa sportskih terena

950
0

Slaven je na svom terenu ugostio TOŠK iz Tešnja u okviru 14.kola Prve lige FBiH, utakmica je završena pobjedom gostiju rezultat e na kraju glasio Slaven-TOŠK 0:3.

U ostalim susretima Prve lige Federacije postignuti su slijedeći rezultati:Igman-Metalleghe 1:1, Čapljina- Zvijezda 1:2, Goražde-Jedinstvo 3:1, Orašje-Olimpik 1:1, Rudar-GOŠK 3:4, Travnik-Budućnost 3:1 i Radnik-Bratstvo 3:0.

U okviru 14.kola Druge lige Federacije BiH grupa Sjever ekipa Priluka gostovala kod Bosne u Mionici. Domaćini su slavili minimalnim rezultatom od 1:0.

U ostalim susretima 14.kola postignuti su slijedeći rezultati:Radnički-Lokomotiva 4:0,Sloga T-Čelić 9:0, Seona-Odžak 6:1, Mladost M-Gradina 1:3,Prokosovići Bosna Kalesija 3:1, Dinamo-Svatovac 4:0 i Orahovica-Mramor 4:0.

KK IBU Spartans nakon prve dvije pobjede, na teškom gostovanju u četvrtoj utakmici sezone u Goraždu ubilježili su drugi poraz(2-2). Rezultat utakmice KK Radnički-KK IBU Spartans 80:68, te je ovom pobjedom domaćin zadržao čelnu poziciju na tabeli sa 8 osvojenih bodova.

Konjuh je u petak gostovao u Vogošći i u okviru 8.kola premijer lige BiH u ovom susretu domaćini su bili boljji i riješili susret rezultatom 26:22.

Na tabeli vodi ekipa Gračanice sa 18 bodova, koliko ima i Borac na 2.mjestu, Bosna je 3.mjestu sa 17 bodova, dok naš Konjuh na 13.mjestu ima 7 bodova.Zadnja dva mjesta pripadaju Goraždu sa 6 bodova i Drini koja je 16.mjesto-bez bodova.

Odbojkaški klub invalida Živinice je u nedjelju (10.11) odigrao utakmicu VI kola DrugeligeBiH. Naš klub je gostovao kod ekipe SKISO “Sloga” – GornjiVakuf. Tokom prva dva seta naši igrači su pokazali veliku požrtvovanost na terenu što je rezultiralo osvajanjem prva dva seta rezultatom 15:25 I 14:25. U treći set naši igrači su ušli dosta opušteno te su dozvolili domaćinima da osvoje par vezanih poena, te do samog kraja seta bilo je neizvjesno. Na krajuigrači OKI Živinice na iskustvo uspijevaju osvojiti treći set rezultatom 25:27. Rezultat je nakrajuglasio 0:3 u korist ekipe iz Živinica.