Početna aktuelnosti KK Živinice- KK Gradina Srebrenik

KK Živinice- KK Gradina Srebrenik

692
0

Utakmicu 7. kola A1 lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa sjever košarkaški klubovi Živinice i Gradina iz Srebrenika dočekali su u potpuno različitoj atmosferi. Košarkaški klub Živinice nakon uvodnog poraza na domaćem terenu slavio je četiri pobjede u nizu, dok je ekipa Gradine jedinu pobjedu u novoj sezoni upisala u okviru 6. kola kada su na domaćem terenu savladali ekipu Brčkog. Košarkaški klub Živinice već je istakao kandidaturu za jednu od prve dvije pozicije koje vode u play off A1 lige, dok ekipa Gradine zauzima pretposljednju poziciju. U takvoj konstalaciji snaga živinički košarkaški u duel sa Gradinom ušli su kao apsolutni favoriti.

Ulogu favorita Živinice su opravdale već nakon prve četvrtine koju su dobili sa 11 koševa razlike, sa istom razlikom odlazi se i na poluvrijeme kod rezultata 54:43. U drugom poluvremenu košarkaški klub Živinice nastavio je sa odličnom igrom koju su u konačnici i krunisali pobjedom rezultatom 105:80.

Živinice je do novih bodova odveo odličan šut za dva poena kojeg su pogađali u procentu od 69%.

Košarkaški klub Živinice do pobjede vodili su Latifagić sa 29 poena, Narančić sa 17, Čičkušić sa 15 dok se Korkutović istakao sa double-double učinkom od 14 poena i 11 asistencija. U gostujućim redovima najefikasniji bio je Kasumović sa 15 poena.

Košarkaški klub Živinice zauzima drugu poziciju na tabeli A1 lige FBiH sa 11 prikupljenih bodova.