Konjuh remizirao sa ekipom Vogošće

1640
0

U okviru 25.kola Premijer lige za rukometaše BiH RK Konjuh je ugostio ekipu Vogošće.

Vogošća je vodila 11:10 na poluvremenu, ali se u nastavaku vodila prava borba. Uglavnom se igralo za gol više, pet minuta prije kraja bilo je 22:22, a završeno je rezultatom 24:24.

Golmanski dvojac Bojić- Omerović uz standarno raspoložene Kadića sa 9 i braću Hamzić sa po 6 pogodaka najzaslužniji su ovaj rezultat. Kod ekipe Vogošće bolji od ostalih bili su Čičkušić sa 7 i Osmanhodžić sa 4 gola.

Iako je ekipa Vogošće bila blagi favorit, ipak nije uspjela ostvariti svoj cilj i doći do pobjede koja bi joj otvorila vrata ka tituli.

Ovaj rezultat ne odgovara Vogošći, pa Izviđač večeras igra za titulu protiv Kaknja. U posljednjem kolu Vogošća igra protiv Sloge, Izviđač je slobodan, ali moglo bi sve biti riješeno već večeras.

Trenutno na tabeli Premijer lige BiH za rukometaše prvo mjesto zauzima Izviđač sa 58 bodova, drugo mjesto Vogošća sa 56 bodova i treće mjesto sa 48 bodova zautima Zrinjski, dok je Konjuh sa 35 bodova šesti na tabeli.

U 26.kolu RK Konjuh će na gostovanje kod ekipe Slavije.