Početna aktuelnosti Leotar bolji od Konjuha u Živinicama

Leotar bolji od Konjuha u Živinicama

514
0

Jedan od derbi susreta 25. takmičarske runde BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je u Živinicama gdje su se sastali stari rivali i sportski prijatelji ekipe Konjuha i Leotara iz Trebinja.

Međusobni duel ekipa iz Hercegovine dočekala je na petoj poziciji sa 31 osvojenim bodom, dok je Konjuh zauzimao šestu poziciju sa 29 prikupljenih bodova. Bio je ovo susret značajan za obje ekipe kada je u pitanju plasman u Euro takmičenje naredne sezone. Leotar je sredinom prošle sedmice izgubio šanse da se preko Kupa Bosne i Hercegovine domogne Europskog takmičenja jer su i pored pobjede u Vogošći napustili takmičenje.

Susret su bolje otvorili rukometaši Konjuha koji već na otvaranju prave seriju 2:0, te ništa ne sluti da će to biti jedina prednost „Narandžastih“ u ovom susretu. Gosti od 4. do 9. minute prave preokret te od tog momenta pa do kraja utakmice diktiraju tempo igre. Uglavnom je ekipa iz Trebinja do poluvremena imala prednost na svojoj strani, dok je Konjuh tri puta stizao do rezultatskog egala ali bez snage da prednost bude na njihovoj strani. Na veliki odmor odlazi se kod rezultata 10:12 za Leotar.

U nastavku utakmice identična slika. Leotar ima prednost dok je Konjuh konstantno blizu te nije dozvoljavao gostima da se odlijepe na značajniju razliku. Leotar igra duge i strpljive napade do pasivnog vremena koje uglavnom u posljednjim sekundama kruniše golom, dok je Konjuh bez mogućnosti da protivniku trči u leđa i postiže lagane golove.

Ključni momenat utakmice dogodio se u 42. minuti kada Memić dobija direktan crveni karton zbog grubog faula. U tim momentima ispostavit će se bio je posljednji rezultatski egal kod rezultata 16:16. Do kraja susreta puno bolja igra ekipe iz Trebinja koja u konačnici slavili veliku i važnu pobjedu rezultatom 27:24.

Najefikasniji u redovima Konjuha bio je Osmanhodžić sa šest golova, a pratili su ga Modrić i mladi Hadžiavdić sa po pet golova. Na drugoj stranici igrač utakmice bio je Stanković sa sedam golova, koliko je postigao i Dimitrijević.

Rukometni klub Konjuh Živinice trenutno zauzima osmu poziciju na premijerligaškoj tabeli sa 29 osvojenih bodova.

Narednog vikenda Stolari gostuju u Bugojnu kod ekipe Iskre.