Početna aktuelnosti Lider pao u Živinicama: Konjuh nastavlja pohod na vrh tabele

Lider pao u Živinicama: Konjuh nastavlja pohod na vrh tabele

683
0

Utakmicama 16. kola nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Već na startu proljetnog dijela prvenstva pred živiničkim rukometašima našao se najteži mogući izazov jer su dočekali jesenjeg prvaka, ekipu dobojske Sloge.

U kvalitetnoj utakmici rukometaši Konjuha slavili su pobjedu rezultatom 34:31 (19:12).

Uvodnih pet minuta utakmice kontrolišu gosti iz Doboja koji su vodili sa 0:1,1:2,2:3. Od 5. minute susreta kontrolu preuzima rukometni klub Konjuh koji iz minuta u minut povećava razliku za 19:12, nakon prvih 30 minuta utakmice.

Pred kraj prvog dijela Konjuh ostaje bez najefikasnije igrača utakmice do tog trenutka, kapitena Nermina Smajića, koji zbog povrede više nije ulazio u igru

Od početka drugog poluvremena gosti mijenjaju odbranu u 5-1, što je domaćinima stvaralo probleme sa realizacijom napada. Iz kvalitetne odbrane rukometaši Sloge realizuju kvalitetno izgrađene napade pa je u 39. minuti rezultat glasio 22:19.

Međutim, do kraja susreta gosti nisu imali snage da se u potpunosti vrate u susret, pa su narandžasti prednost od tri gola sačuvali do kraja utakmice.

Sa formom života nastavlja Sead Dautović koji je ponovo bio najefikasniji igrač Konjuha sa 10 pogodaka. Nermin Smajić i Nikola Grujić postigli su po pet golova, dok su Goran Ristović i Adi Pašalić po četiri puta bili sigurni.

U redovima Sloge istakao se Marko Perović sa 12 pogodaka.

U narednom kolu Premijer lige rukometaši Konjuha gostuju u Derventi. Protekle sedmice ove dvije ekipe odmjerile su snage u 1. kolu Kupa BiH, a Stolari su slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 39:26.