Početna aktuelnosti NK Slaven izborio plasman za ostanak u Prvoj ligi Federacije BiH

NK Slaven izborio plasman za ostanak u Prvoj ligi Federacije BiH

1410
0

Pred punim tribinama danas je NK Slaven  odigrao posljednju utakmicu u sezoni 2017/18 Prve lige FBIH.  U tridesetom kolu  Slaven je na domaćem terenu ugostito lidera na tabeli, ekipu FK Sloga Simin Han. Ekipa Simin Hana je u ovoj posljednjoj utakmici bila bolja i rezultatom 3:1 pobijedila Slaven te se tako plasirala u veći rang takmičenja.

Važno je istaći da je Slaven obezbijedio opstanak u Prvoj ligi u prošlom kolu, kada je u Orašju odigrao nerješenih 2:2, tako da ćemo i naredne sezone u Živinicama gledati Prvoligaše.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:0 za gostujuću ekipu, da bi u drugom poluvremenu za 2:1 mrežu Simin Hana zatresao Almir Kukić, konačnih 3:1 odlučio je golom u 59.minuti Salko Jazvin.

Ekipa Simin Hana ostvarila je 66.bodova i time se plasirala u Premijer ligu BiH dok je Slaven sa 37 bodova zauzeo 12.mjesto na tabeli Prve lige Federacije BiH.

Današnja utakmica imala je i humanitarni karakter, sva sredstva od uplaženih ulaznica namijenjena su za liječenje našeg sugrađanina Hakije Osmanovića. Na oficijelnoj stranici NK Slaven stoji:

“Poštovani prijatelji kluba, ljudi dobre volje, svi naši navijači veliko vam HVALA.

Na današnjoj utakmici je prodano 1111 karata. Sva sredstva od karata su uručena bratu našeg Hakije Osmanovica. Hvala vam što ste se odazvali u ovako velikom broju. SVI ZAJEDNO ZA HAKIJIN ŽIVOT”.