Početna aktuelnosti Nova pobjeda Mladosti, Rijeka slavila u Vučkovcima

Nova pobjeda Mladosti, Rijeka slavila u Vučkovcima

856
0

Za vikend su odigrani susreti 4. kola prve lige Tuzlanskog kantona u kojem su pobjede ubilježili Mladost Gornje Živinice, Rijeka Šerići i Slatina Bašigovci.

Mladost je na svom stadionu nastavila niz nepobjedivosti i sa 2:0 je savladala ekipu Rainaca. Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi Mladost u nastavku golovima Beširevića u 75. i Šišića u 94. minuti potvrdila maksimalan učinak na domaćem terenu na startu prvenstva. Mladost je nakon četiri kola i dalje jedina neporažena ekipa uz Ingram Duboki Potok i zauzima drugo mjesto na tabeli sa 10 osvojenih bodova. U narednom kolu koje je na rasporedu ovog vikenda, ekipa iz Gornjih Živinica igra gradski derbi u Šerićima protiv Rijeke.

Nogometni klub Rijeka Šerići ostvario je veliku pobjedu na gostovanju, savladavši u Vučkovcima ekipu Jedinstva rezultatom 2:0. Za treću pobjedu Šerićana u sezoni pogađali su Bjelić i Salihović. Rijeka se sa devet osvojenih bodova nakon četiri kola nalazi u gornjem dijelu tabele na petom mjestu i u narednom kolu dočekuje Mladost.

Minimalnu pobjedu rezultatom 1:0 ostvarila je Slatina Bašigovci na domaćem terenu protiv ekipe Mladost Puračić. Jedini pogodak vrijedan tri boda postigao je Nusret Imširović. Slatina će u petom kolu gostovati u Mionici kod ekipe Omladinca.

Tabela 1. lige Tuzlanskog kantona (BrčkoSportNet)

I nakon četiri odigrana kola, Slaven Živinice i dalje ne zna za pobjedu. Novi poraz Živiničanima nanijela je ekipa Željezničar Jelovče Selo koja je golom Muhameda Mujića u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena nanijela četvrti poraz Slavenu. Zahvaljujući lošim rezultatima konkurenata, Slaven je i dalje u igri za opstanak, ali nakon četiri kola jedina su ekipa bez bodova u ligi. Slaven će u petom kolu na gostovanje ekipi Devetaka.

Težak poraz na gostovanju u Odžaku rezultatom 5:1 zabilježila je ekipa Priluka u 5. kolu Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine Sjever. Prilučanima je ovo drugi poraz u sezoni i ujedno najubjedljiviji i nakon pet odigranih susreta zauzimaju 9. mjesto sa sedam osvojenih bodova. Priluk će u narednom kolu dočekati na domaćem terenu Mladost iz Malešića.