Početna aktuelnosti RK Konjuh maksimalan nakon tri odigrana kola

RK Konjuh maksimalan nakon tri odigrana kola

493
0

Rukometni klub Konjuh Živinice ostvario je treću pobjedu u sezoni u okviru 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše. Narandžasti su u Sportskoj dvorani u Živinicama savladali Rukometni klub Gradačac rezultatom 32:30 i tako zadržali lidersku poziciju na tabeli nakon tri odigrana kola.

Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno i u rezultatskom egalu, a gosti iz Gradačca su u pojedinim trenucima bili u prednosti. Drugo poluvrijeme Narandžasti uz veliku podršku publike prave maksimalnu prednost od šest golova razlike, da bi gosti iz Gradačca u nastavku iskoristili opušteni pristup izabranika trenera Kadića i učinili utakmicu neizvjesnijom.

Konjuh je na kraju odolio pritisku gostiju i zasluženo osvojio nova dva boda koja su ga zadržala na liderskoj poziciji sa maksimalnim učinkom. Najefikasniji igrač Konjuha još jednom je bio Arsenije Bubić sa 11 postignutih golova, a istakli su se i Modrić, Klopić i Osmanhodžić koji su postigli po pet.

Narandžasti će za vikend gostovati u Doboju protiv ekipe Sloge.