Početna aktuelnosti RK Konjuh ostvario pobjedu na domaćem terenu

RK Konjuh ostvario pobjedu na domaćem terenu

450
0
Podijeli

Ekipa RK konjuh ostvarila je pobjedu na domaćem terenu nad ekipom RK Maglaj rezultatom 30:28(16:12)

Nakon gostujuće pobjede u Visokom prethodnog vikenda narandžasti su u odličnom raspoloženju dočekali ovu utakmicu.

Rezultat prvog dijela  utakmice bio je u korist Konjuh-a  16:12.

Drugi dio utakmice stolari otvaraju  odlično ne dozvoljavajući gostima da ozbiljnije zaprijete.

U 43. minuti imaju rezultat 24:20 i fenomenalnom igrom u narednih 7 minuta dozvoljavaju  gostima da postignu samo jedan gol što svjedoči odličnoj partiji obrane i Jelića na golu. Takvom igrom u posljednjih deset minuta Konjuh  ulazi sa prednosću od 27:21 i odličnih +6 na semaforu.

Trener Kadić je u posljednjih 10 minuta susreta dao priliku svim igračima sa klupe.

Do kraja meča u takvom omjeru snaga gosti smanjuju prednost i utakmica se završava 30:28.

Adnan Bečić je na golu sa dva odbranjena sedmerca i odličnom partijom opravdao šansu na golu, Jelić i Kamberović također.

Ovom pobjedom sa mnogo raspoloženja i sampouzdanja Konjuh očekuje kantonalni derbi koji je na programu narednog vikenda kada u goste ideu  RK Gračanici.

Na utakmici se posebno istakao Sead Dautović sa 11 pogodaka.

U ostalim susretima postignuti su slijedeći rezultati:Sloboda-Bosna Visoko 34:25,Gradačac-Izviđač 21:25,Iskra-Leotar 25:28, Sloga Doboj-Vogošća 33:27, Krivaja -Gračanica 28:28, Sloboda-Bosna Visoko 34:25,Bosna Sarajevo-Borac igraju 13.oktobra i Sloga Gornji Vakuf slobodni.

Na tabeli prva ekipa Gračanice sa 7 bodova, dok je Konjuh sa osvojena 4 boda na 7.mjestu tabele.