RK Konjuh poražen na domaćem terenu

516
0

U subotu je u Živinicama RK Konjuh odigrao kantonalni derbi protiv ekipe RK Gračanica.

Konjuh je u ovoj utakmici bio hendikepiran ne igranjem Smajića, a sa druge strane u ekipe Gračanice nije bilo Grahovca, a Kadrić je takođe zbog povrede ostvario minimalnu minutažu.

U prvom poluvremenu Konjuh bolje otvara susret i u 11’ vodi 4:2.

Sa dva vezana gola ekipa Gračanice vraća stvari na početak, a onda se igra gol za gol.

U 19’ Stolari su imali prednost prednost 10:8.

Međutim, u nastavku meča Gračanlije igraju  puno bolje, pojačali su  odbranu, a iz brzih polukontri i akcija zabijali su brze i lagane golove.

Poluvrijeme je završeno 14:18.

U drugom dijelu igra se gol za gol, da bi igrači Konjuha serijom 3:0 u 40’ došli na zaostatak od samo jednog gola, a bilo je 20:21.

Sve do 50’ minute rukometaši Gračanice  održavaju prednost od 1 do 2 gola kada sa dva vezana pogotka idu na 24:27.

Konjuh uzvraća mini serijom 2:0 i vraća se u igru, ali od protivnika je uslijedila nova serija 0:3 i rezultat 26:30 kada je bilo jasno da bodovi putuju u Gračanicu.

Do kraja meča obje ekipe postižu po dva gola, a susret završava pobjedom RK Gračnica  28:32.

Trenutno RK Konujuh ima 17 bodova i nalazi se na 8.poziciji na tabeli.