Početna aktuelnosti RK Konjuh- RK Leotar

RK Konjuh- RK Leotar

703
0

Međusobni susret rukometaši Leotara kao najprijatnije iznenađenje prvog dijela sezone dočekali su na drugoj poziciji, dok je Konjuh zauzimao devetu poziciju na premijerligaškoj tabeli što svakako nije bilo mjesto koje su očekivali pred početak sezone. U susret 13. kola rukometni klub Konjuh ušao je sa imperativom pobjede jer bi sa još jednim domaćim porazom bili bliže opasnoj zoni nego sredini tabele.

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenom ritmu. Gostujući rukometaši prvi su poveli pogotkom iz sedmerca, ali narandžasti brzo uzvraćaju. Uspjeli su rukometaši Leotara povesti sa dva gola razlike kod rezultata 7:9 što je rezultiralo i prim time-outom na utakmici kojeg poziva trener Konjuha Davor Kadić.

Nakon minute odmora Stolari serijom 5:1 stižu do preokreta i prednosti od dva gola razlike, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:10.

Početkom drugog dijela nešto bolja igra ekipa iz Trebinja koja u 40. minuti stiže do poravnanja 17:17. Do sredine drugog dijela domaćini serijom 5:0 stižu do prve ozbiljnije prednosti u susretu, rezultat glasi 22:17.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, domaćini su uspjeli sačuvati prednost za na kraju konačnih 27:25.

Kod Leotara se istako Arizanović Vladan sa osam golova. Konjuh su do pobjede vodili Smajić Nermin sa osam, Klopić Adi i Dautović Sead sa po pet postignutih pogodaka dok je četiri dodao Artem Iunin. Pozicija na tabeli rukometaša Konjuha rezultirala je nevjerovatnom energijom na terenu i tribinama što je pomoglo da Konjuh dođe do bitnih bodova.

Značajan doprinos u utakmici 13. kola dali su mladi igrači Konjuha, Klopić i Bečić još jednom su živiničkoj publici pokazali svoj talenat, a prve minute na domaćem terenu nakon povratka u Konjuh upisao je i Mahir Džinić.

Do kraja kalendarske godine ostalo je još da se odigraju dva susreta. Rukometaši Konjuha narednog vikenda gostuju u Banja Luci kod trenutnog lidera ekipe Borca, a potom će u Živinicama okončati jesenji dio prvenstva utakmicom protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja.

Nakon 13. kola i 12 odigranih utakmica rukometni klub Konjuh zauzima osmu poziciju uz omjer od pet pobjeda, šest poraza i sa jednim neriješenim rezultatom te 11 prikupljenih bodova.