Rukometaši Konjuha savladali sarajevsku Bosnu

545
0
Podijeli

Rukometaši Konjuha u okviru jedanaestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su na domaćem terenu, nad ekipom ORK Bosna iz Sarajeva, rezultatom 29:23.
Susret je bolje otvorila gostujuća ekipa koja do devete minute dolazi do prednosti od četiri gola razlike kod rezultata 2:6. Zaostatak od četiri gola primorao je trenera domaćih Davora Kadića da već na otvaranju prvog dijela pozove minutu odmora. Nakon kratke pauze promjena na golu Konjuha, Kamberovića mijenja mladi Bečić, što će se na kraju ispostaviti kao ključni potez susreta.
Nakon time outa Konjuh pravi fenomenalnu seriju od 8:1 do 20. minute susreta te dolaze do preokreta i vodstva od tri gola razlike, kod rezultata 10:7.
Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol. A rukometaši Konjuha prednost od tri gola u 20 minuti do poluvremena uspjeli su nadograditi za još jedan gol pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:13.
U nastavku bez značajnijih promjena. „Stolari“ su uspjeli sačuvati prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus pet kod rezultata 22:17. Gostujuća ekipa je u 54. minuti susreta uspjela smanjiti zaostatak na samo minus dva 24:22, no gosti više nisu imali snage.
Serijom 5:1 domaćini stavljaju tačku na susret te na kraju slave ubjedljivu pobjedu sa konačnih 29:23.
Najefikasniji u pobjedi Konjuha bili su Smajić Nermin sa devet, Grujić Nikola sa sedam i Artem Iunin sa šest postignutih pogodaka. A epitet najkorisnijeg igrača na susretu ponio je mladi golman Konjuha Adnan Bečić koji je prikupio 20 odbrana.
Sa druge strane kod ekipe Bosne istakao se Harmandić Adnan sa pet golova.
Nakon 11 odigranih takmičarskih rundi u Premijer ligi Bosne i Hercegovine rukometni klub Konjuh zauzima osmu poziciju sa devet prikupljenih bodova uz susret manje.
Narednog vikenda rukometni klub Konjuh gostuje u Bugojnu kod ekipe Iskre.