Početna aktuelnosti Slatini bodovi u derbiju sa Mramorom iz Babica

Slatini bodovi u derbiju sa Mramorom iz Babica

873
0

Događanja pred 7. kolo Prve lige Tuzlanskog kantona upućivali su na činjenicu da nas u Bašigovcima na stadionu „Muhamed Umihanić – Muho“ očekuje pravi prvenstveni derbi ekipa koje zauzimaju prve dvije pozicije na tabeli. Očekivanja su se i ispunila te je publika mogla uživati u odličnim partijama Slatine i Mramora iz Babica. Utakmica je otvorena pogotkom. Igrao se prvi minut kada sredina Slatine odlično kombinuje ispred gola Mramora, lopta dolazi do potpuno usamljenog Krbuljića na lijevoj strani koji nesmetano pogađa za 1:0 i veliko slavlje igrača i navijača.

U nastavku ponovo prijeti Slatina ali šut sa distance Umihanića ne pronalazi put do mreže nego odsjeda na stativi gola Mramora, nakon čega se i gosti bude. Mramor prijeti iz kornera i slobodnog udarca ali bez rezultatskih promjena. Igrala se 14. minuta kada gužvu u 16m koristi Numanović te duplira prednost Slatine. U nastavku utakmice prilike na obje strane ekipa Slatine mogla je stići do prednosti od tri gola, ali Mramor smanjuje prednost sa kaznenog udarca. Sa rezultatom 2:1 odlazi se na pauzu.

U drugom poluvremenu obje ekipe kreirali su izgledne prilike ali bez promjene rezultata.

Nakon utakmica sedmog kola u Prvoj ligi Tuzlanskog kantona ekipa Slatine učvrstila je svoju lidersku poziciju te su sada usamljeni u vrhu sa 16 prikupljenih bodova uz omjer od pet pobjeda, jednog neriješenog rezultata i jednog poraza.

U narednom osmom kolu ekipa Slatine ide na gostovanje u Vražiće.

I ostali živinički prvoligaši slavili su domaće pobjede Rijeka iz Šerića savladala je Mramor sa 8:1, dok su fudbaleri Mladosti iz Gornjih Živinica bili bolji od Jedinstva sa 2:1.