Početna aktuelnosti Turnir „ Šahovske nade BiH“

Turnir „ Šahovske nade BiH“

1793
0

Petnaesti po redu turnir “Šahovske nade BiH” koji je organizirao OŠK Živinice održan je u subotu- Pravo nastupa imali su  takmičari i takmičarke koji su na prvenstvu države za 2018. god. osvojili jedno od prva tri mjesta u svojim kategorijama. Na istom su učestvovale djevojčice i dječaci starosti od 10 do 18 godina.

Ovakvi turniri okupljaju najbolje šahiste koji BiH predstavljaju u svijetu potvrđuje i internacionalni sudija Vlado Stojanović.

Mahmutbegovic Muharem 0 BIH 0 0 ½ * 1 1 1 3,5 5,25 0,5 3

Igralo se 7 kola po tempu igre od 15 minuta po igraču.

Najbolji domaće plasiran takmičar je bio šesnaestogodišnji  Mahmutbegović Muharem koji je u kategoriji takmičara do 18 god. zbog istog broja pojena žrijebom zauzeo treće mjesto,

Te jedanaestogodišnji Pavičić Karlo koji je u kategoriji takmičara do 14 godina zauzeo šesto mjesto.

Nastupili su najbolji takmičari iz sledećih gradova: Sarajevo, Zenica, Banja Luka, Tuzla, Teslić, Gračanica, Kotor Varoš,Bijeljina, Dvorovi, Tešanj, Doboj Jug

Sudijski posao su odlično obavili.

Internacionalni sudija: Stojanović Vlado

Fide sudija: Muminović Šemso

Državni sudija: Mahmutbegović nadina

Uslovi za igru u Svadbenom salonu HD Trumić i gostoprimstvo domaćina su bili besprijekorni.

Po prvo troje plasiranih takmičara u svim kategorijama dobili su novčane nagrade i diplome, a svi najmlađi takmičari do 10 godina dobili su posebne nagrade za učešće u vidu šahovske literature.