Majke korisnika Centra „Vrati mi osmijeh“ Živinice pohađaju obuku krojenja i šivenja kroz implementaciju projekta koji je podržan od strane humanitarne organizacije Qatar Charity.
Cilj ovog projekta je da se polaznice osposobe da samostalno izrađuju brojne odjevne i ukrasne predmete, kao što su kecelje, haljine, jastučnice itd.
Obuka traje tri mjeseca a započela je u decembru prošle godine.
U Centru vrati mi osmijeh Živinice u toku je kurs šivenja i krojenja za dest polaznica majki djece sa potekoćama u razvoju.
Ovaj projekat je od velikog značaja kako za njih tako i za Centar koji na ovaj način moze obezbjediti neka finansijska seredstva za rad.
Finansijer obuke je Katar cherty organizacija koja pomaže u radu Centra vec duži niz godina.
Jednom sedmično dolaze edukatorice iz Zenice kako bi obučile majke da samostalno izrađuju brojne predmete.
Obuka šivenja i krojenja bila je pun pogodak jer se pokazalo da su itekako spremne na usvajanje novog znanja.
Ovo je jedan vid i psiholoske podrške roditeljima djece sa poteškoćama u razvoju, jer na ovaj način dobijaju priliku da pokažu svoje talente a ujedno i da doprinesu u finansiraju rada Centra.
Majke štićenika Centra „Vrati mi osmijeh Živinice“, već sad mogu samostalno da obavljaju poslove šivenja i krojenja i njihove usluge mogu koristiti građani Živinica koji žele na ovaj način pomoći u radu Centra i biti vjetar u leđa svima njima, da još više napreduju i razvijaju posao koji su započele.
Merisa Mujčinović Husić