Početna aktuelnosti Fudbaleri Toška bolji od Slavena

Fudbaleri Toška bolji od Slavena

572
0

Ni u desetom kolu nastavka prvenstva u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine nogometni klub Slaven nije stigao do prvih bodova. Novi poraz upisali su na domaćem terenu gdje su u vikendu iza nas dočekali ekipu Toška iz Tešnja.
U drugoj polusezoni nepisano pravilo je postalo da fudbaleri Slavena odgovore na zadatke koje pred njih postavi trener Salihović, ali da u drugom dijelu zbog nedostatka fizičke spreme ali i iskustva ispuste bod ili bodove.
Tako je bilo i u ovom susretu. U prvih 45 minuta Slaven je kreirao nekoliko prilika, dok se gosti iz Tešnja osim prečke Mujagića nisu mogli pohvaliti nastupom u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 0:0.
U drugi dio sa mnogo više hrabrosti ulaze gosti iz Tešnja koji su pogodcima Delića, Mujagića i Kadrića stigli do velikog vođstva. Nogometaši Slavena do kraja susreta uspjeli su ublažiti poraz, a jedini strijela bio je Muhubija Kavazović.
Nakon 25 odigranih susreta predstavnik našeg grada u Prvoj ligi Federacije ostao je zakovan za dno tabele sa 7 prikupljenih bodova uz omjer od jedne pobjede, 4 remija i 20 poraza.
U derbiju prvenstva između Posušja i Goražda domaći su slavili pobjedu rezultatom 2:0 te ih samo splet čudnih okolnosti može spriječiti da u narednoj sezoni zaigraju u najvećem rangu bosanskohercegovačkog nogometa.
Pored Slavena u opasnoj zoni su ekipe Čapljine i Orašja.
Do kraja takmičarske sezone ostalo je još da se odigra pet susreta. U narednom 26. kolu Slaven ide na daleko gostovanje u Gabelu ekipi Goška, nakon čega će na još jedno gostovanje u Travnik.