Početna aktuelnosti Fudbalerke Emine savladale ŽFK Fortuna u Živinicama

Fudbalerke Emine savladale ŽFK Fortuna u Živinicama

739
0

U nizu od tri prvenstvene pobjede ženski fudbalski klub Fortuna dočekao je derbi susret 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa ekipom Emine iz Mostara. Pred međusobni duel navedene ekipe dijelile su drugu poziciju sa po devet prikupljenih bodova.

Prvo poluvrijeme obilježilo je taktičko nadumdrivanje gdje obje ekipe nisu željele napraviti pogrešku i dozvoliti protivniku da stigne do prednosti. Najzanimljivije prilike bile su okvir gola kojeg je pogodila ekipa Emine, te u samom finišu prvog poluvremena kada su svi mislili da Fortuna stiže do prednosti sa gol linije loptu je izbacio defanzivac Emine.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gošće iz Mostara koje već u 49. minuti stižu do predosti golom Veronike Terzić. U nastavku utakmice prilike na obje strane, nešto bolje nisu uspjele iskoristit igračice Fortune pa kazna stiže u 92. minuti kada Andrea Čule pogađa za veliko slavlje tima iz Mostara i konačnih 0:2.

Vremena za predah u ženskom nogometu Bosne i Hercegovine nema, već sredinom sedmice na rasporedu su nadoknade propuštenih susreta u dosadašnjem dijelu prvenstva pa će ekipa Fortune na gostovanje u Bugojno kod ekipe Iskre. Već za vikend ponovo ih očekuje daleko putovanje u Hercegovinu kada će ih ugostiti ekipa Širokog Brijega. Sa utakmicom u Širokom Brijegu okončat će se prvi krug prvenstva u Bosni i Hercegovine te će sve ekipe odigrati susrete jedni protiv drugih. Već na otvaranju drugog dijela u Živinice dolazi odlična ekipa iz Sarajeva, što znači da Fortunu u narednom periodu očekuje zaista težak raspored.

Nakon pet odigranih susreta u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine ženski fudbalski klub Fortuna zauzima četvrtu poziciju sa omjerom od tri pobjede i dva poraza te devet prikupljenih bodova.