POLICIJA:
Službenici Policijske uprave/Policijske stanice Živinice u proteklom danu i noći evidentirali su dva narušavanja javnog reda i mira.
Javni red i mir narušen je naročito drskim ponašanjem jednog lica u Lukavici Gornjoj i prosjačenjem na magistralnom putu M-18.
Policijski službenici našeg grada u proteklom danu i noći evidentirali su i sedam prijava građana iz oblasti ostali događaji.
VATROGASNA JEDINICA:
Pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice za dane vikenda nisu imali intervencija.
HITNA SLUŽBA:
Ljekari u Hitnoj medicinskoj službi Javne zdravstvene ustanove Dom zdravlja Živinice pružili su 175 zdravstvenih usluga građanima, dok su medicinari i ljekari imali pet terenskih izlazaka.
JP “VODOVOD I KANALIZACIJA”:
Prema informaciji iz Javnog preduzeća „Vodovod i kanalizacija“ vodosnabdijevanje na području našeg grada u proteklom danu i noći bilo je uredno.
PORODILIŠTE:
U porodilištu Univerzitetsko kliničkog centra u Tuzli rođeno je šest beba, četiri dječaka i dvije djevojčice.
BIHAMK:
Iz bosanskohercegovačkog auto-moto kluba pozivaju vozače na pojačan oprez te da drže propisano odstojanje između vozila.
Na magistralnim cestama: Dobro Polje-Miljevina, Tuzla-Bijeljina i Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 tone saobraćaj i dalje obustavljen.
Mehmed Smajlović
























