Početna aktuelnosti Konjuh i Gračanica podijelili bodove na kraju prvenstva

Konjuh i Gračanica podijelili bodove na kraju prvenstva

759
0

Posljednje kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine za ovu sezonu donijelo nam je kantonalni derbi u kojem su snage odmjerili rukometaši Konjuha i Gračanice. Susret je odigran u Živinicama, a završen je bez pobjednika, rezultatom 27:27.

Tokom prvog dijela susreta domaći rukometaši bili su nešto kvalitetnija momčad. Gotovom tokom cijelog prvog poluvremena popularni „Stolari“ imali su rezultatsku prednost, koja je u 25. minuti iznosila i plus tri kod rezultata 12:9.
Ipak do kraja prvog dijela gosti iz Gračanice uspijevaju anulirati prednost pa se na pauzu odlazi kod neriješenog rezultata 14:14.
Nastavak bolje otvaraju gosti koji na samom početku dolaze do prednosti od tri gola razlike 14:17. U narednih nekoliko minuta, domaćini serijom 6:1, dolaze u ponovno vodstvo. Rezultat je u 40. minuti glasio 20:18.
Do kraja susreta bilo je neizvjesno. U posljednjem minutu susreta Konjuh je imao napad kojim bi ovjerio pobjedu, ali nakon tehničke greške ekipa Gračanica stiže do poravnanja rezultata i konačnih 27:27. U posljednjim sekundama Smajić je pogodio stativu.
Najefikasniji u redovima Konjuha bili su Smajić Nermin sa osam i Nikola Grujić sa šest postignutih pogodaka. Na drugoj strani Kadrić je bio prvo ime susreta sa šest postignutih pogodaka.

Konjuh je sezonu okončao na sedmoj poziciji sa 37 prikupljenih bodova uz omjer od 17 pobjeda, tri neriješena ishoda i 10 poraza. Nakon turbulentnog početka sezone, rukometaši Konjuha završnici prvenstva odigrali su na vrhunskom nivou iako su bili opterećeni brojnim povredama.
Veliki dio posla na ljetnoj pauzi očekuje upravu rukometnog kluba. Potpisivanjem Grujića i Ristovića već se najavljuju šampionske ambicije, a primarno pojačanje očekuje se na poziciji desnog beka. Narednog vikenda odigrat će se završnica KUPA BiH u Tuzli. Naslov brane rukometaši Slobode koji će u polufinalu snage odmjeriti protiv Izviđača, dok drugi polufinalni par čine Gračanica i Vogošća.