Početna aktuelnosti NK Mladost Suha pobjednik Kupa grada Živinice

NK Mladost Suha pobjednik Kupa grada Živinice

69
0

.

U subotu je na stadionu “Širani” Fudbalskog kluba Priluk održano Finale Kupa grada Živinice.

U meču za ovaj sportski trofej igrali su Nogometni klub Mladost Suha i Nogometni klub Slaven Živinice.

Prvi put u historiji Kup grada Živinice osvojila je ekipa NK Mladost Suha.

Prvo poluvrijeme je za momčad Mladosti bilo kao iz snova, poveli su u 10. minuti i imali još par stopostotnih prilika da udvostruče vođstvo ali se ipak otišlo na odmor sa jednim golom prednosti za Sušane.

Drugo poluvrijeme ekipa Mladosti otvara još bolje.

Postižu pogodak na samom početku drugog poluvremena i to je bilo prilično sigurnih 2:0.

Međutim, došlo je do opuštanja u ekipi iz Suhe, NK Slaven ubacuje u veću brzinu i nakon jednog prekida dolazi do gola I smanjuje na 2:1.

Nešto kasnije, jedan od igrača Slavena dobija i drugi žuti karton ali i sa igračem manje Slaven  uspijeva da atakuje na gol Mladosti što se na kraju i isplatilo te su u samom finišu regularnog dijela, iz penala, došli do izjednačenja.

Tako je završilo 90 minuta utakmice, pa se pristupilo izvodjenju jedanaesteraca.

Igrači Mladosti bili su uspješniji u izvodjenju jedanaesteraca, a posebno se istakao golman Nedim Toldo koji je odbranio dva jedanaesterca.

Prvi put u historiji, Kup grada Živinice osvojila je ekipa NK Mladost Suha.