Početna aktuelnosti Pobjeda Konjuha u kantonalnom derbiju nad Slobodom

Pobjeda Konjuha u kantonalnom derbiju nad Slobodom

594
0

Jedan od najzanimljivijih susreta u okviru sedmog kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je u Živinicama gdje je rukometni klub Konjuh dočekao rukometaše Slobode. Obje ekipe sezonu nisu otvorile na zadovoljavajući način, pa su na kantonalni derbi gledali kao priliku koja će im donijeti igrački ali i rezultatski preokret sa kojim bi započeli pohod na vrh tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Početak susreta pripao je gostima iz Tuzle koji su do sredine prvog dijela imali rezultatsku prednost. Nakon toga serijom 5:1, uz veliku podršku navijača, domaćini dolaze do preokreta i vodstva od tri gola razlike kod rezultata 11:8.

Do kraja prvog dijela rukometaši Konjuha su uspjeli sačuvati tri gola prednosti pa se na pauzu odlazi kod rezultata 18:15.

Uvodne minute drugog dijela igraju se u ritmu gol za gol sve do 42. minute kada Konjuh po prvi put na utakmici dolazi do prednosti od pet golova razlike.

Prednost Konjuha u pojedinim trenucima iznosila je i plus sedam golova kod rezultata 37:30.

Ipak pred kraj susreta gosti su uspjeli ublažiti poraz za na kraju konačnih 37:32.

Konjuh su do pobjede vodili fenomenalni Nermin Smajić sa 13 postignutih pogodaka, Nikola Grujić sa devet te Goran Ristović sa pet i Mirza Modrić sa četiri postignuta pogotka.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Anes Bečić sa osam i Emir Suhonjić sa sedam golova.

Nakon nepotpunog sedmog kola rukometaši Konjuha zauzimaju šestu poziciju sa sedam prikupljenih bodova, dok je Sloboda osma sa šest bodova.

U susretima naredne takmičarske runde u Premijer ligi BiH Konjuh će na gostovanje novom premijerligašu u Gradačac, dok Sloboda putuje u Zavidoviće.