Početna aktuelnosti Pobjeda Spartansa,poraz Živinica

Pobjeda Spartansa,poraz Živinica

1137
0

U Gradskoj dvorani u Živinicama Košarakaški klub Spartans odigrao je svoju prvenstvenu utakmicu.

Ugostili su ekipu Košarkaškog kluba Bošnjak iz Hadžića.

U četvrtom kolu košarkaške A1 lige Bosne i Hercegovine odigrano je šest utakmica a viđeno je dosta uzbuđenja, preokreta i neizvjesnih završnica poput one u Travniku.

U subotu su prvi na teren izašli košarkaši IBU Spartansa i Bošnjaka. U neizvjesnoj utakmici domaćini su zahvaljujući Meštriću i Korkutoviću slomili otpor gostiju iz Hadžića i slavili 71 – 65. Grošić sa 25 poena i 12 skokova je predvodio Spartanse dok su Korkutović i Meštrić ubacili 19 odnosno 15 poena. Goste je sa 22 poena predvodio Faris Rešidović.

Košarkaši Brčkog su ugostili Iskru i slavili relativno lako sa 71 – 57. Islamović i Stevanović sa 18 poena su bili najefikasniji u redovima domaćina dok su se kod gostiju istakli Pandžo i Bečirović sa 15 poena.

OKK Čelik i Turbina su odigrali jednu vrlo zanimljivu utakmicu. Naime, gosti iz Jablanice su na poluvremenu vodili 11 razlike a onda se početkom nastavka bude domaćini i na kraju treće smanjuju zaostatak . Egal utakmicu smo gledali sve do zadnje minute kada Halilović najprije zabija za + 2 domaćina a nakon promašaja gostiju iskusni Avdibegović sa slobodnih bacanja potvrđuje pobjedu 81 – 75. Upravo je Avdibegović sa 20 poena bio najefikasniji na utakmici a doprinos su dali Halilović sa 10 poena  te Podojak sa 9 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Četvoricu dvoznamenkastih kod gostiju je predvodio Japalak sa 18 poena.

Derbi ovog kola su odigrali Travnik i Živinice. Domaćini su bili lišeni usluga najboljih igrača Kamenjaša i Huseinspahića pa su se morali dobro pomučiti da bodovi ostanu u njihovoj dvorani. Nakon prve četvrtine koju je Travnik dobio 25-13,ostatak utakmice je protekao u izjednačenoj igri a presudni trenutak se dogodio u prvoj polovici zadnje četvrtine kada domaćini serijom 10-2 odlaze na nedostižnu prednost za konačnih 78 – 76. Odstustvo spomenutog dvojca najbolje je iskoristio Deni Radak i ubacio 26 poena a pratili su ga je Ilić sa 18 i Herenda sa 15 poena. Kod gostiju Subašić je ubacio 16 a Omerović 15 poena.

Jučer su na teren prvi izašli košarkaši Konjica i Radničkog. Prve tri četvrtine su bile za potpuni zaborav buduci da je rezultat glasio 38 – 38. A onda kao da su druge ekipe izašle na parket početkom zadnjeg perioda gdje smo vidjeli vrlo efikasnu košarku a više sreće i znanja su imali domaći košarkaši koji su zabilježili svoju drugu pobjedu sezone rezultatom 67 – 61. Kenan Čajić je sa 20 poena predvodio pobjedničku ekipu dok je odlično odigrao i Maksumić zabilježivši double-double učinak ( 16 poena i  12 skokova). Kod Radničkog Dučić je ubacio 19 a Singleton 13 poena uz 13 skokova.

Kolo su zaključili ekipe Igman-Burcha i Proma. U tvrdoj utakmici košarkaši domaće ekipe su obranili svoj teren i zabilježili svoju drugu pobjedu rezultatom 71 – 64. Pobjednike su predvodili Agić i Ahmedić sa 17 poena dok je Tarčin dodao 16. Kod gostiju standardno dobar je bio Mustafica sa 24 poena i 9 skokova dok je Budić  ubacio 18.