Početna aktuelnosti Poraz Konjuha u Nevesinju, KK Basket nastavio niz pobjeda

Poraz Konjuha u Nevesinju, KK Basket nastavio niz pobjeda

568
0
Podijeli

RK “HERCEGOVINA” NEVESINJE – RK “KONJUH” ŽIVINICE 30:25

Rukometaši Konjuha u okviru 16. kola BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine poraženi su na gostovanju u Nevesinju kod ekipe Hercegovine rezultatom 30:25.

Susret je bolje otvorila ekipa iz Živinica koja je sve do 18. minute susreta imala prednost. Nakon toga domaćini diktiraju tempo igre te do poluvremena stižu do pet golova prednosti. Na pauzu se odlazi kod rezultata 13:8.

Živinički narandžasti bolje ulaze i u nastavak susreta pa u 41. minuti stižu do poravnanja rezultata 16:16. U narednih nekoliko minuta snage na terenu su ujednačene, da bi ponovo nakon 45. minute domaćini zaigrali puno bolje od protivnika.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, domaćini su uspjeli sačuvati prednost za na kraju konačnih 30:25.

Hercegovinu je do pobjede vodio Dželilović sa osam golova.

Kod Konjuha istakli su se Osmanhodžić Almir sa osam te Klopić Adi i Modrić Mirza sa po pet postignutih golova.

Nakon 16. odigranih susreta rukometaši Konjuha zauzimaju 10. poziciju sa 16 prikupljenih bodova.

Narednog vikenda u Živinice stiže ekipa Goražda.

KK “ORLOVIK NANSI” ŽEPČE – KK “ŽIVINICE” ŽIVINICE 81:66

U vikendu iza nas jedan od dva derbija u okviru A1 lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa sjever igrao se u Žepču gdje su se sastali domaćin ekipa Orlovik Nansi i košarkaški klub Živinice.

Prvo poluvrijeme prošlo je u ujednačenoj borbi, a na veliki odmor ekipa Orlovika odlazi sa osam koševa prednosti. U drugom poluvremenu puno bolja igra domaćina koji na kraju slave pobjedu rezultatom 81:66. Predstavnici našeg grada u ovom susretu imali su vrlo loš šut za dva poena kojeg su pogađali sa 39% efikasnosti, a utakmicu su okončali bez asistencije.

Najefikasniji u redovima Orlovika bili su Skopljak i Mehić sa po 15 poena, dok su se u Živinicama istakli Smajlović i Đošan sa po 21 poenom.

Nakon deset odigranih susreta ekipa Orlovika je lider A1 lige FBiH grupa sjever sa 20 bodova, dok košarkaški klub Živinice zauzima četvrtu poziciju 16 prikupljenih bodova.

U okviru 11. kola A1 lige Federacije Bosne i Hercegovine košarkaški klub Živinice dočekuje košarkaški klub Brčko Distrikt.

KK ” STAR GEN” FOJNICA – KK “BASKET” ŽIVINICE 59:87

Derbi dvije neporažene ekipe proteklog vikenda bio je na rasporedu u A2 ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa sjever. Košarkaški klub Basket Živinice gostovao je kod ekipe Star Gen u Fojnici te su predstavnici našeg grada slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 87:59.

Nakon 10. odigranih susreta košarkaški klub Basket Živinice zauzima lidersku poziciju na tabeli A2 lige grupa sjever sa 20 prikupljenih bodova uz impresivnu koš razliku +339.

Narednog vikenda u Živinice stiže KK Novi Travnik.