Početna aktuelnosti Poraz košarkaša Živinica u drugom susretu finala

Poraz košarkaša Živinica u drugom susretu finala

1030
0

Nakon turbulentne utakmice u Hadžićima u kojoj je košarkaški klub Živinice diktirao tempo tokom cijelog susreta ali na kraju ipak izgubio jer su produžetke morali igrali bez isključenih Korkutovića, Džonsa i Latigafića sinoć je odigrana druga utakmica finala play off serije A1 lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Drugu utakmicu finala bolje su otvorili košarkaši Bošnjaka pa su prvu četvrtinu dobili rezultatom 29:20. U drugoj četvrtini odlična igra ekipe trenera Azura Korlatovića. Živince prave rezultatski preokret jer su drugu četvrtinu dobili rezultatom 34:18. I u nastavku drugog poluvremena bolja igra neš ekipe pa su sredinom treće četvrtine imali i 19 koševa prednosti. Ali onda na scenu stupa odlični tandem Rešidović-Keso za još jedan preokret na utakmici i konačnu pobjedu ekipe Bošnjaka rezultatom 103:97.

Najefikasniji u redovima Živinica bili su Džons sa 30 poena, Latifagić sa double-double učinkom od 27 poena i 10 skokova te Meštrić i Korkutović sa po 12 poena.

Na drugoj strani fenomenalan je bio Rešidović sa 41 poenom, 9 skokova i 7 asistencija, a zasluge za veliko slavlje ekipe iz Hadžića ponio je i Mirza Keso sa 28 poena i 10 skokova.

Za ekipu Bošnjaka sada slijedi zasluženi odmor, a nakon toga pripreme za ligu 14, dok će košarkaši Živinica sa ciljem ulaska u najveći rang bosanskohercegovačke košarke početi i iduću sezonu  A1 lige, čiji je start planiran za šest mjeseci.