Početna aktuelnosti RK Konjuh remizirao sa ekipom Slobode

RK Konjuh remizirao sa ekipom Slobode

129
0

Susreti između starih rivala rukometnih klubova Konjuh i Sloboda uvijek su privlačili veliku pažnju publike kako u sportskim dvoranama u kojima se utakmice odigravaju tako i putem video linka koji je emitovan na službenom youtube kanalu Rukometnog kluba Konjuh. Iako je susret odigran u susjednim Banovićima veliki broj navijača oba kluba imao je priliku uživati u pravom rukometnom spektaklu koji su ponudili igrači obje ekipe. Rukometaši Konjuha protiv gostiju iz Tuzle, proteklog vikenda, odigrali su najhrabriju i najbolju partiju u tekućoj sezoni, a za istu nisu nagrađeni pobjedom već sa samo jednim osvojenim bodom. Konačni rezultat utakmice glasio je 33:33.

Nakon početnog ispitivanja snaga, rukometaši Konjuha stižu do osjetne rezultatske prednosti koju uspijevaju sačuvati do isteka 30te minute susreta. Najveću prednost Konjuh je imao dva minuta prije kraja prvog poluvremena kod rezultata 17:13, a poluvrijeme je okončano sa rezultatom 17:15. Uz veliku podršku sa tribina Konjuh je nastavio sa dobrom igrom u oba pravca i početkom drugog dijela. Uz izuzetno zalaganje igrača Konjuh u 45. minuti susreta ima prednost od pet golova, kod rezultata 28:23. Tada se činilo da samo čudo može spriječiti Konjuh da slavi pobjedu u derbi susretu. U narednom napadu Semir Memić u jednom od duela ostaje bez dresa zbog čega nije imao pravo nastupiti do kraja utakmice. Gosti koriste odsustvo lidera u odbrani te stižu prednost Konjuha za na kraju konačnih 33:33

U redovima Slobode istakli su se Milkunić i Suhonjić sa po sedam odnosno pet postignutih golova. U redovima živiničkih narandžastih najefikasniji bili su Buinenko, Selimović i Bosić sa po šest golova, dok su po pet golova postigli Hadžiavdić i Osmanhodžić. Narednog vikenda Konjuh će također igrati utakmicu na domaćem terenu protiv Krivaje iz Zavidovića.

Zanimljivo je da je ovo bio treći neriješeni rezultat rukometaša Konjuha i Slobode u nizu te drugi u ovoj sezoni. Nakon utakmica 16. kola RK Konjuh zauzima osmu poziciju na prvenstvenoj tabeli sa 14 osvojenih bodova, dok je Sloboda sa bodom više i utakmicom manje na šestoj poziciji.