Početna aktuelnosti RK Konjuh Živinice poražen u Boriku

RK Konjuh Živinice poražen u Boriku

368
0

Rukometni klub Konjuh Živinice zabilježio je drugi poraz u sezoni u okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Narandžasti su gostovali u Banjaluci kod ekipe Borca koja je slavila pobjedu rezultatom 26:25. Utakmica je tokom svih 60 minuta bila izjednačena, što potvrđuje neriješen rezultat 16:16 na poluvremenu i tvrda utakmica u nastavku koji je pripao Borcu 10 prema 9.

U golgeterskom učinku u redovima Konjuha istakao se Osmanhodžić sa sedam golova, a po četiri su dodali Modrić i Klopić. Borac je do pobjede predvodio Gračić sa osam golova, a istakao se i golman Berin Brkić sa 15 odbrana.

Konjuh nakon šest odigranih kola zauzima 5. mjesto na tabeli sa omjerom od 4 pobjede i 2 poraza. Banjalučanima je ovo bila treća pobjeda u sezoni uz isto toliko poraza i nalaze se na 8. poziciji.

Sjajnu formu na početku sezone potvrdila je Vogošća koja je rezultatom 33:31 savlada u Mejdanu ekipu Slobode. Priključak u vrhu tabele održala je i Gračanica četvrtom pobjedom u sezoni protiv ekipe Gradačca rezultatom 36:27.

Za rukometaše Konjuha nema odmora i već u subotu u okviru 7. kola državnog prvenstva dočekuju ekipu Kaknja koja je zabilježila svih šest poraza u sezoni. Utakmica u Sportskoj dvorani u Živinicama igra se sa početkom u 19 sati.