Početna aktuelnosti Rukometaši Konjuha pobjedom otvorili sezonu u PLBiH

Rukometaši Konjuha pobjedom otvorili sezonu u PLBiH

370
0

Rukometni klub Konjuh Živinice ostvario je pobjedu u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše. Narandžasti su u Gradskoj dvorani u Živinicama bili bolji od Rukometnog kluba Hercegovina Nevesinje rezultatom 27:22. Prvih 30 minuta utakmice bilo je relativno izjednačeno i Živiničani su na pauzu otišli sa minimalnom prednošću 13:12. U nastavku je Konjuh mnogo bolje zaigrao u odbrani i na kraju slavio zasluženu pobjedu na otvaranju prvenstva.

Narandžaste su u ovom susretu predvodili Arsenije Bubić i Almir Osmanhodžić koji su postigli po šest golova. U ostalim susretima prvog kola državnog prvenstva zabilježeni su sljedeći rezultati:

Bosna Visoko – Kakanj 37:27

Iskra – Maglaj 24:23

Leotar – Borac 23:22

Krivaja – Goražde 32:29

Zbog obaveza naših klubova u EHF Cupu, susreti Sloboda – Gračanica i Izviđač – Sloga odgođeni su u ovom kolu, dok utakmica u Vogošći između RK Vogošća i RK Gradačac nije odigrana zbog nedolaska gostujućih igrača na utakmicu.

Rukometni klub Konjuh Živinice prema rasporedu u narednom kolu gostuje ekipi Goražda.