Početna aktuelnosti Rukometaši Konjuha savladali Iskru

Rukometaši Konjuha savladali Iskru

689
0

Rukometaši Konjuha u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su rukometni klub Iskra iz Bugojna. Nakon nešto sporijeg ulaska u utakmicu rukometni klub Konjuh brzo preuzima glavnu riječ na terenu što se odrazilo i na rezultat jer su u 18. minuti imali prednost 8:4. I u nastavku susreta odlična igra Konjuha pa se na pauzu odlazi kod rezultata 16:9. U drugom poluvremenu Konjuh održava stečenu prednost pa pred kraj utakmice na teren izlaze i mlađi igrači. Susret je završen rezultatom 32:27.

Najefikasniji u redovima Stolara bili su Adi Pašalić sa sedam te Modrić i Grujić sa po pet postignutih golova. U redovima Iskre istakao se Čičkušić sa 15 golova.
Za razliku od prethodne tri utakmice kada je evidentan bio pad forme u redovima narandžastih, u ovom susretu želja i motiv vratili su se u ekipi Konjuha, a posebne zasluge za pobjedu protiv ekipe Iskre idu odbrani na čelu sa Memićem i Modrićem.

Narednog vikenda u okviru 23 kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rukometaši Konjuha gostuju u Brčkom ekipi Lokomotive. U prvom susretu ove dvije ekipe u Živinicama, rukometaši Lokomotive u svoj grad odnijeli su puni plijen.

Zdravstveni bilten u proteklim utakmicama jedan je od problema zbog čega je trpio i rezultat ekipe trenera Jasenka Omerefendića. U narednom periodu očekuje se povratak povrijeđenih Hajdarevića i Ristovića.

Nakon 22 odigrana kola rukometni klub Konjuh nalazi se na sedmoj poziciji sa 27 bodova uz omjer od 13 pobjeda, jednim neriješenim ishodom i osam poraza. Lider na tabeli je ekipa Izviđača sa 37 bodova.