Početna aktuelnosti U fenomenalnoj rukometnoj predstavi Konjuh savladao Slogu

U fenomenalnoj rukometnoj predstavi Konjuh savladao Slogu

431
0

Rukometni klub Konjuh Živinice proteklog vikenda slavio je treću pobjedu u nizu u okviru BH telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Živinički „Narandžasti“ u izuzetno zanimljivom i neizvjesnom susretu savladali su rukometaše Sloge iz Doboja rezultatom 34:32.

Utakmicu su bolje otvorili gostujući rukometaši koji nakon početnog vodstva Konjuha preuzimaju glavnu riječ na terenu te ubrzo imaju prednost od četiri gola razlike kod rezultata 4:8. Nakon osmog primljenog gola šef stručnog štaba rukometnog kluba Konjuh Živinice Davor Kadić poziva time out, te mijenja odbranu iz zone 6-0, u 5-1 sa isturenim Pejkušićem u sredini, što ubrzo daje rezultat. Već do poluvremena Konjuh stiže goste iz Doboja, te rezultat nakon 30. minute glasi 14:14. U drugom poluvremenu ujednačena igra, a više sreće, znanja i motiva imali su domaći igrači koji slave pobjedu rezultatom 34:32.

Konjuh su do pobjede vodili Osmanhodžić sa osam golova dok su Bubić i Selimović dodali po sedam. Pored izuzetno raspoloženih i efikasnih igrača u narandžastom dresu u ovom susretu kod Konjuha bila je prisutna energija, te volja i želja za pobjedom koja se nije mogla vidjeti u nekim prethodnim susretima, a za šta je sigurno bila zaslužna i živinička rukometna publika koja je u potpunosti osjećala utakmicu od početka do kraja te su bili velika podrška igračima do bitnih bodova.

Nakon 19. odigranih susreta u BH Telekom Premijer ligi Bosne i Hercegovine rukometni klub Konjuh zauzima sedmu poziciju sa 22 prikupljena boda.

Narandžasti će u posljednjem kolu prije reprezentativne pauze, gostovat  u tradicionalnom rukometnom gradu Maglaju. Rukometaši Maglaja u vikendu iza nas pretrpjeli su težak poraz na gostovanju u Zavidovićima kod ekipe Krivaje rezultatom 25:13. Utakmica je na rasporedu 4. marta.

Susret između rukometnih klubova Konjuh Živinice i Sloga Doboj započeo je učenjem fatihe i minutom šutnje u čast nedavno preminulog dugogodišnjeg predsjednika kluba i uglednog živiničkog poduzetnika Envera Sarajlića. Uprava i igrači Konjuha vrijednu pobjedu posvetili su Enveru Sarajliću.