Početna aktuelnosti Počela rukometna PL BiH, Konjuh ubjedljiv u Zenici

Počela rukometna PL BiH, Konjuh ubjedljiv u Zenici

32
0

Rukometaši Konjuha u gostima bili su ubjedljivi protiv novajlije u ligi Čelika Juniora iz Zenice te su “Narandžasti” slavili sa 28:37. Popularni “Stolari” od početka utakmice diktirali su tempo igre. Sredinom prvog dijela Konjuh je imao predost od pet golova, kod rezultata 6:11. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 12:18 za Konjuh. U drugom poluvremenu nije bilo značajnijih promjena te su živinički rukometaši slavili pobjedu sa rezultatom 28:37.

Aldin Sakić je bio najefikasniji kod Konjuha sa 13 pogodaka, dok su Boris Bosić i Damir Halilković dodali po pet. U taboru poražene ekipe Amel Džakmić je bio najefikasniji sa osam pogodaka, dok je Kerim Torlaković dodao šest.

Srijeda, 25. septembar: Bosna – Leotar

Rukometni klub Konjuh narednu utakmicu igra u Gradskoj dvorani u Živinicama za 14 dana kada je na rasporedu kantonalni derbi sa rukometašima tuzlanske Slobode. Utakmica 2. kola PL BiH između RK Leotar i RK Konjuh je odgođena zbog obaveza ekipe iz Trebinja u evropskim takmičenjima.