Početna aktuelnosti Alma Tursunović najbolja sportiskinja grada Živinice

Alma Tursunović najbolja sportiskinja grada Živinice

77
0
Podijeli

U prisustvu sportista, sportskih radnika, predstavnika javnog i političkog života, sinoć je u Velikoj Sali BKC upriličena tradicionalna manifestacija “Izbor sportiste godine grada Živinice za 2021/2022.”.

Ovom manifestacijom Sportski savez grada Živinice  zaokružio je dvije protekle sportske godine.

Nagrade i priznanja dodjeljene su u više kategorija.

Za najboljeg sportiskinju u protekle dvije godine proglašena je Alma Tursunović, članica SKOSI Živinice, članica državne reprezentacije BiH koja je imala učešće na Svjetskom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Evo i ostalih nagrađenih:

Najuspješniji seniori individualni sportovi su :

1.Maid Bašić, 2.Harun Duranović i 3.Mustafa Zenunović.

Najuspješniji senior kolektivni sportovi

1.Semir Memić, 2.Namik Čičkušić i 3.Ado Korkutović.

Najuspješnija juniorka individualni sportovi

1.Naza Hodžić, 2. Larisa Zenunović i 3.Svjetlana Babić, najuspješnija juniorka kolektivni sportovi 1.Edina Fočić i 2.Arnela Paripović, najuspješniji junior individualni sportovi su 1.Amar Nišić,2. Bahrudin Pirić i 3.Mešić Vahidin.

Najuspješnije sportske ekipe ženska konkurencija

1.ŽFK Fortuna Živinice

2.Sportski streljački klub „Konjuh“ Živinice

3.OK „Stars“ Živinice.

Najuspješnije sportske ekipe muška konkurencija

1.KK „Živinice“ Živinice

2. KBV „Flek Tom Cat“ Živinice

3.mjesto 2.BK „Živinice“ Živinice.

Najuspješnija kadetkinja individualni sportovi

1.Šejla Ahmetović

2.Elmira Nukić

3.Merima Taletović.

Najuspješnija kadetkinja kolektivni sportovi

1.Ema Omerefendić

2.Zorana Penava.

Najuspješniji kadet individualni sportoviČ:

1.Dženit Kučević, 2.Ahmed Šišić i 3.Amer Pašić

Najuspješniji kadet kolektivni sportovi:

1.Halilović Vahid

2.Mirza Dutović

3.Ismail Parić.

Najuspješnija pionirka individualni sportovi :

1. Muratović Džejna

2.Bojagić Fikreta

3.Iman Kurtović.

Najuspješnija pionirka kolektivni sportovi:

1.Nejla Habadžić

2.Pašić Enida

3.Nejra Butković.

Najuspješniji pionir individualni sportovi

1.Ahmed Brčaninović

2.Almin Dropić

3.Arsen Ramić.

Najuspješniji pioniri kolektivni sportovi:

1.Mahir Jagodić

Najbolji trener Grada Živinica je Aldina Brčaninović, a najbolji sportski radnik Grada Živinica je Nermin Karić.

Najuspješniji sportista ženska konkurencija osoba sa invaliditetom Safeta Jagodić, najuspješniji sportista muška konkurencija osoba sa invaliditetom Nijaz Noćajević.

Pokrovitelji manifestacije su gradonačelnik Živinica i GV Živinice.

Dijana Svrakić

 

 

 

Ostavi komentar

Please enter your comment!
Molimo da unesete Vaše ime ovdje