Dobojska Sloga savladala Konjuh u Živinicama

524
0
Podijeli

Rukometni klub Konjuh poražen je na domaćem terenu u okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bodove iz Živinica odnijeli su rukometaši Sloge iz Doboja koji su slavili pobjedu rezultatom 20:22.

Pet minuta kvalitetne igre u odbrani i napadu od ukupnih šezdeset, u velikom procentu ne obećava osvajanje bodova u jednom rukometnom susretu. Najlošiju utakmicu od početka sezone rukometni klub Konjuh odigrao je sinoć u Gradskoj dvorani u Živinicama gdje su pretrpjeli drugi ovosezonski domaći poraz.

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj borbi, igralo se gol za gol na obje strane, a gosti su ti koji su uglavnom bili u blagoj prednosti. Do dvadesete minute susreta „Stolare“ je nosio Nermin Smajić koji se pet puta upisivao u listu strijelaca. Uz Smajića, Dautović je jedini igrač u narandžastom dresu koji je do dvadesete minute postigao pogodak. U 17. minuti gosti imaju plus tri što je rezultiralo i prvim time-outom kojeg poziva domaći trener.

Nakon minute odmora Konjuh ima najbolji period na utakmici te dolaze do prednosti od dva gola i propuštaju priliku da odu na plus tri. Posljednjih nekoliko minuta prvog dijela pripalo je gostima, koji su uspjeli stići do neriješenog rezultata sa kojim se odlazi na odmor.

Početak drugog dijela pripao je gostima koji dolaze do prednosti od dva gola razlike 16:18. Serijom 3:1 domaćini stižu do novog poravnanja 19:19. U 53. minuti susreta rezultat je bio neriješen 20:20.  U sedam posljednjih minuta domaćini nisu postigli pogodak dok su na drugoj strani gosti bili uspješni dva puta za konačnih na kraju 20:22.

Slogu su do pobjede vodili Nikolić Bogdan sa sedam i Stanković Vladimir sa pet postignutih pogodaka. Kod Konjuha najefikasniji su bili Smajić Nermin sa šest te Ristović Goran i Artem Iunin sa tri postignuta pogotka. Jedan od glavnih razloga zbog kojeg je Konjuh pretrpio peti prvenstveni poraz jeste slaba partija nositelja igre.

Rukometni klub Konjuh slobodan je ovog vikenda, a već narednog ponovo su domaćini. U Živinice dolazi rukometni klub Bosna Sarajevo.

Bez obzira na loš početak sezone u Konjuhu trenutno ne pomišljaju na promjenu trenera, te se nadaju da će se ekipa izvući iz trenutne krize igre i rezultata.

Nakon devet odigranih susreta rukometni klub Konjuh zauzima desetu poziciju sa sedam prikupljenih bodova uz omjer od tri pobjede, pet poraza i jednog neriješenog rezultata.