Početna aktuelnosti Juniori Slavena savladila ekipu Sloge iz Doboja

Juniori Slavena savladila ekipu Sloge iz Doboja

134
0

Generacija juniora NK Slaven predvođena novim stručnim štabom igra historijsku sezonu u omladinskim kategorijama.

Do ovog vikenda juniori Slavena u 24 takmičarska susreta upisali su 18 pobjeda, pet poraza te jedan neriješeni rezultat što je ovoj ekipi dovoljno za drugu poziciju na tabeli.

Prvoplasirana ekipa prvenstva bila je naredni izazov za živiničke mlade nade.

Dobojska Sloga u Živinice je doputovala  sa 23 prvenstvene pobjede, a u tekućoj takmičarskoj sezoni nisu osjetili gorčinu poraza, sve dok nisu stigli u Živinice.

Juniori Slavena nanijeli su prvi poraz Slogi iz Doboja rezultatom 1:0.

Prvih 10 minuta utakmice proteklo je u ispitivanju snaga protivnika, nakon cega domaci igraci dolaze do prve sanse na utakmici, ali Huric šuta ravno u golmana, 5 min poslije nova prilika za domaće igrače Resić kao i Hurić ravno u golmana, nakon čega zamalo im se nije vratilo gdje gosti imaju dvije dobre šanse, ali na sreću i oni su neprecizni.

U 35. min utakmice Hurić solo prodorom prolazi odbranu gostiju, ali golman opet brani.

Prvo poluvrijeme je završilo 0:0.Drugo poluvrijeme naši juniori su krenuli na sve i odmah se redaju šanse, Muratović, Hurić, Resić, Mešić, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Poslije toga gosti koriste kontra napad i kada su svi vidjeli loptu u našem golu čudesni Tadić se pojavio i brani tu loptu.

Kada smo svi očekivali kraj utakmice Eman Duraković sa 25 m pogađa same rašlje protivnickog gola za veliko slavlje Slavena.

Ovo je ekipi Sloga Doboj prvi poraz u 27. utakmica, to je pokazatelj kakvog protivnika su imali juniori Slavena.

Trener juniora Taib Selimović ovom prilikom je istakao da je ovoj djeci potrebna sva podrška u njihovom daljem napredovanju, naročito u infrastrukturi.

Ono što krasi ekipu juniora jeste požrtvovanost i želja da Slaven vrate na staze stare slave,a to čine iz utakmice u utakmicu odličnim timskim radom.

Pobjedom nad ekipom Sloge juniori Slavena zadržali su drugu poziciju koja im garantuje učešće u Play off-u za plasman u Premijer ligu BiH.