Početna aktuelnosti KK Živinice prvi dio prvenstva završio bez ijednog poraza

KK Živinice prvi dio prvenstva završio bez ijednog poraza

735
0

U Gradskoj dvorani u Živinicama odigrana je derbi utakmica 7. kola A2 lige Bosne i Hercegovine između KK ‘Živinice’ i KK ‘Orlovik’.

U ovoj utakmici pobjeda je pripala domaćinu .

Utakmicu su bolje otvorili gosti. Dva napada domaćina su odbranili i brzo su preko Skopljaka i Prelžića došli u vodstvo od 5 – 0.

Živinice su se brzo vratile nazad, izjednačile rezultat i počeli su praviti prednost. Prva četvrtina je završena rezultatom 20 – 16. U drugoj četvrtini dosta bolja odbrana KK ‘Živinice’. Ekipu Orlovika predvođenu bivšim reprezentativcem Turske i Slovenije, Emirom Preldžićem, zaustavili na osam poena, dok su košarkaši Živinica postigli 16, te sa 12 poena prednosti odlaze na odmor. Konačan rezultat prvog poluvremena je bio 36 – 24.

U trećoj četvrtini, ponavljaju dobru prikazanu iz prvog poluvremena, te prednost povećavaju na 20 poena. Kada se očekivalo da domaći košarkaši utakmicu sigurno privedu kraju, gosti “tope” veliku prednost i dolaze na 5 poena zaostatka, ali više nisu mogli. Utakmica je završena rezultatom 68 – 61.

Ovo je bila sedma uzastopna pobjeda KK ‘Živinice’ kojom su ovjerili jesenju titulu, dok su košarkaši Orlovila upisali i treći ovosezonski poraz

Trener  Ozren Selesković je dodao, da ekipa sada ide na domor do početka proljetnog dijela prvenstva , kada će nastaviti put do zacrtanog cilja a to je prelazak u viši rang takmičenja.

Novinarka:Dijana Svrakić