Početna aktuelnosti KK Živinice savladao ekipu Turbine

KK Živinice savladao ekipu Turbine

1221
0

Nakon dva uzastopna poraza košarkaški Živinica su u okviru 6.kola A1 Lige FBiH uspjeli ostvariti pobjedu na domaćem terenu.

Utakmica je započela intoniranjem državne himne u znak obilježavanja DANA DRŽAVNOSTI BiH.

U jednoj jako neizvjesnoj utakmici više želje za pobjedom su imali naši igrači i na kraju su to i uspjeli rezultatom 79:67, poluvrijeme 37:32.

Naši momci diktirali su utakmicu od početka do samoga kraja. Jedino što su gosti uspjeli da urade je da u jednom dijelu utakmice povedu par koševa razlike,ali se koašrkaši Živinica brzo vraćaju u igru i prelaze u vodstvo. Odlučujuća je bila zadnja četvrtina koju su naši momci odličnom odbranom i konkretnim napadima dobili 26:15.

Nakom ove pobjede KK ŽIVINICE zauzimaju 5.mjesto što je za sada jako dobar rezultat. Primjetan je napredak u radu cijele ekipe i očekujemo iz utakmicu u utakmicu sve bolju igru. Veliko osvježenje u ekipi je povratak Nedima Mazalovića koji svojom energijom i zalaganjem stimuliše čitavu ekipu. Odličnu utakmicu je odigrao i Meris Mazalović kao i svi momci koji su igrali.

Iduću utakmicu 7.kola KK Živinice ide na gostovanje kod ekipe KK Bošnjak Hadžići.