Početna Uncategorized Konjuh bolji od Zrinjskog

Konjuh bolji od Zrinjskog

1219
0

Rukometaši Konjuha večeras su u Živinicama, u okviru 20. kola, savladali ekipu HMRK Zrinjski rezultatom 30:25 (13:13).

Prvi dio utakmice igran je u ritmu gol za gol te nijedna ekipa nije mogla izgraditi prednost veću od jednog gola. Konjuh su u igri održavali Smajić sa 7 pogodaka i golman Almin Bojić koji je u prvom poluvremenu prikupio 10 odbrana, od čega dva odbranjena sedmerca. U ekipi iz Mostara istakao se golman Kozina sa 7 odbrana, dok su golove postizali iz uglavnom uigranih akcija.

Drugi dio bolje otvaraju gosti koji sa dva vezana pogotka unose nervozu među Stolare, kojima je pobjeda imperativ u borbi za play off. Međutim, nošeni podrškom sa tribina izabranici trenera Čoline dolaze do prepoznatljive igre, a ubrzo nakon toga i do vođstva. Nakon 45. minute na terenu je postojala samo jedna ekipa. Fenomenalne reakcije u odbrani i napadi koje su gradili Pavlak i Hamzić, a pogađali Marčeta i Husić, doveli su ekipu Konjuha do konačne pobjede.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Nermin Smajić sa 12 pogodaka, dok se kod gostiju više od drugih istakao Mislav Grgić sa 7 postignutih golova.

Ovom pobjedom Stolari su došli do zbira od 34 boda pa su tako preuzeli 4. poziciju od Vogošće koja će svoj susret 20.kola odigrati sutra (nedjelja) protiv Leotara u Trebinju.

Narednog vikenda Konjuh će na vruće gostovanje ekipi Gračanice koja se trenutno nalazi na drugom mjestu premijerligaške tablice.