Početna aktuelnosti Konjuh na krilima Dautovića i Sinanovića do pete pobjede

Konjuh na krilima Dautovića i Sinanovića do pete pobjede

425
0
Podijeli

Rukometaši Konjuha u okviru sedmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine upisali su nove bodove, ovaj put savladavši na domaćem terenu ekipu Kaknja, rezultatom 31:24. Za rukometaše Konjuha bila je ovo četvrta prvenstvena pobjeda na domaćem terenu, a najveći doprinos svojim učinkom dali su Dautović sa 10 i Sinanović sa sedam postignutih golova.

Činjenicu da je u naš grad proteklog vikenda doputovala posljednjoplasirana ekipa na premijerligaškoj tabeli, stručni štab rukometnog kluba Konjuh iskoristio je te je pružio priliku najmlađim članovima prvog tima da se predstave živiničkoj publici, dodatno uigraju ali i ono najvažnije da steknu potrebno iskustvo koje će im pomoći u izazovima koji dolaze. Od prve minute pet mladih igrača počelo je susret, a jedini iskusniji među njima bio je Semir Memić. Takav plan Konjuha iskoristili su gosti iz Kaknja koji su tokom prvih 30. minuta držali rezultatski priključak. Mladost Konjuha odlično je djelovala u napadu, ali su probleme imali u defanzivi sa korpulentnim gostima. Na pauzu se odlazi kod rezultata 16:15. U drugom dijelu pojedini članovi prve postave Konjuha ipak dobivaju minute, te Konjuh na kraju slavi pobjedu rezultatom 31:24.

Apsolutni lider i u ovoj utakmici bio je povratnik u narandžaste, Semir Memić, koji je tokom svih 60 minuta bio podrška mladim igračima na terenu. Konjuh i ove sezone, kao i protekle, ima velikih problema sa povredama. Proteklog vikenda u rosteru Konjuha nije bilo izrazitog strijelca Arsenija Bubića, međutim, svoje minute na njegovoj poziciji u potpunosti je iskoristio Rijad Sinanović koji je postigao sedam golova.

Stolare su do pobjede pored Sinanovića vodili Dautović sa 10 pogodaka te golmani Čabaravdić, Bečić i Kamberović. Za Konjuh sada slijedi 14 dana pauze, a potom ponovo susret na domaćem terenu sa rukometnim klubom Bosna Visoko.

Nakon sedam odigranih premijerligaških susreta rukometni klub Konjuh zauzima petu poziciju sa 10 osvojenih bodova, uz omjer od pet pobjeda i dva poraza.