U Velikoj Sali BKC Živinice jučer je održan prvi sastanak Organizacionog odbora povodom obilježavanja Dana grada Živinica koji će se tradicionalno obilježiti 19. juna.
Predstavnici Organizacionog odbora na čelu sa predsjedavajućim GV Nailom Jusićem okupio je direktore JU I JP , zatim direktore osnovnih i srednjih škola, predstavnike kulturnih is portskih udruženja gdje su razgovarali o programu, koji uključuje kulturne i sportske manifestacije, koncertne nastupe, te druge prigodne aktivnosti koje će biti usmjerene na okupljanje građana svih uzrasta a povodom obilježavanja Dana grada Živinica.
Predsjedavajući Jusić istakao je važnost obilježavanja Dana grada kao priliku za promociju grada, očuvanje tradicije, te jačanje zajedništva među građanima ali i predstavnika prijateljskih općina iz nekoliko zemalja koji će ove godine prisustvovati rođendanu grada Živinica.
Organizacioni odbor već je pripremio dio program kojim će biti obilježn dana Grada Živinice.
Više u info bloku…
Pripreme za proslavu Dana Grada već su započele a organizatori pozivaju sve relevantne insitucije da odgovore svom dijelu zadatka te doprinesu stvaranju što ljepšeg i sadržajnijeg programa,a sve građane Živinice pozivaju da posjete sve programske sadržaje koji će biti upriličeni povodom obilježavanja Dana grada.
Dijana Svrakić