RK Konjuh poražen od ekipe RK Leotar

46
0

U okviru 23.kola PL BIH rukometaši Konjuha sastali su se na domaćem terenu sa ekipom RK Leotar.

U ovom susretu RK Konjuh ostao je bez bodova, dok su rukometaši Leotara u Trebinje se vratili sa pobjedom od 4 gola predosti.

Utakmicu 23.kola rukometaši RK Konjuh Živinica otvorili su dosta dobro.

Rezultatsku prednost držali su sve do 18 minute, kada su igrači RK Leotar iskoristili loše raspoloženje golmana RK Konjuha, gdje su u par navrata imali prednost od jednog gola.

Ipak na poluvrijeme odlaze  sa rezultatom 15:15.

Drugi dio susreta narandžasti otvaraju loše pa gosti odličnom igrom dolaze do zavidne prednosti u 42.minuti 18:23.

Domaćini se posle tajm-auta vraćaju na gol zaostatka.

Od toga trenutka igralo se gol za gol sve do posljednjih dva minuta kad rukometaši Leotara  vode 4 gola prednosti .

Rezultatom 30:34 završava utakmica u kojoj narnadžasti ostaju bez bodova.

Davor Kadić , šef stručnog štaba RK Konjuha u izjavi za  TV Živinice  čestitao je gostima na pobjedi te  dao kratak osvrt na igru momaka svog tima.

Više u Info bloku u izjavi Davora Kadića u 18:30h…

Kadić, ističe  da će ovu sedmicu posvetiti prije svega psihološkom pripremi igrača i sa jasnim ciljem, po pobjedu  otići u Gračanicu , gdje će sa istoimenom ekipom odigrati utakmicu 24.kola PL BiH.

U utakmici protiv Leotara najefikasniji su bili Selimović  sa 7 golova, po 4 su dodali Memić i Pejkušić, 3 Bečić a po 2 Buinenko, Smajić, Bosić, Hadžiavdić i Osmanhodžić dok su po jednom pogodili Modrić i Klopić.