Početna aktuelnosti Rukometaši Konjuha bolji od Vogošće

Rukometaši Konjuha bolji od Vogošće

573
0

Nakon gostovanja Izviđaču, reprezentativne pauze, pobjede za “zelenim stolom” nad ekipom Slavije koja je odustala od takmičenja te gostovanja u Gornjem Vafuku i četiri sedmice bez rukometne utakmice u našem gradu rukometni klub Konjuh odigrao je pravi derbi susret protiv ekipe Vogošće koja se nalazila u odličnom nizu pobjeda. Bolji su bili domaći rukometaši rezultatom 33:30.
Prvih 13 minuta igre odigran je u ritmu gol za gol, kada Konjuh prvi put dolazi do dva gola prednosti (7:5). U narednih deset minuta igre furiozna igra domaćih koji prave seriju 8:3, pa je rezultat u 24. minuti 15:8 što rezultira već drugim time-outom trenera gostiju. Vogošća do poluvremena ne uspijeva unijeti neizvjesnost u utakmicu pa se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 18:13. U drugi dio bolje ulaze gosti iz Vogošće pa je rezultat u 37 minuti 20:20. Do kraja utakmice Konjuh uspijeva zadržati kontrolu nad rezultatom za konačnih 33:30.

U redovima Konjuha u listu strijelaca upisalo se pet igrača. Nikola Grujić postigao je devet golova Harun Đana i Kemal Hamzić po sedam pogodaka, Adi Pašalić dodao je šest a Sead Dautović četiri, dok je apsolutni igrač utakmice fenomenalni Jelić sa 19 odbrana. U redovima Vogošće istakao se Ombaša sa osam golova. Konjuh je u ovoj utakmici uspio odgovoriti na taktičke zamisli trenera gostiju Adema Bašića koji je ekipu spremao za brzu tranziciju, ali je Vogošća u tom ritmu izdržala uvodnih 15 minuta utakmice nakon čega su se opredijelili za pozicionu igru.
Jedna od zanimljivosti sa utakmice Konjuh – Vogošća je činjenica da su sudije Amar i Dino Konjičanin čak 15 puta slali igrače na hlađenje. Pored pobjede u odličnoj utakmici, uprava kluba može biti zadovoljna i nastupom mladih igrača koji su zbog velikog broja izostanaka dobili veću minutažu.
Već za vikend Konjuh igra svoj naredni susret. Narandžasti idu na teško gostovanje u Banja Luku. Borac nije u zavidnoj formi iako su i dalje u trci za naslov, ali porazom u Ljubuškom otežali su sebi situaciju. Utakmica se igra u subotu sa početkom od 18 sati. Nakon Borca, Konjuh će u Gradskoj dvorani u okviru posljednjeg kola dočekati komšije iz Gračanice.

Osim pobjede rukometni klub Konjuh obradovao je svoje navijače nakon utakmice informacijom da su uspjeli potpisati nove ugovore sa dva igrača Nikolom Grujićem i Goranom Ristovićem. Nikola Grujić nastupima u narandžastom dresu zadužio je i dres reprezentacije te je uspisao jedan nastup i jedan gol u kvalifikacionom meču protiv Austrije. Goran Ristović je van konkurencije u završnici prvenstva zbog povrede šake, ali također se istakao svojim nastupima na poziciji pivota te borbenošću.