Početna Uncategorized Rukometaši Konjuha ostvarili pobjedu

Rukometaši Konjuha ostvarili pobjedu

289
0

Rukometaši Konjuha ostvarili su četvrtu pobjedu u sezoni u okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Narandžasti su u Sportskoj dvorani u Živinicama ugostili stare rivale iz Maglaja koje su savladali rezultatom 25:22. Gosti su na poluvremenu imali vodstvo 13:12, prije svega zahvaljujući disciplinovanoj igri i velikom broju promašenih zicera rukometaša Konjuha.

U nastavku mnogo bolja i energičnija igra Konjuha koji je nošen publikom ostvario preokret i na kraju novu zasluženu pobjedu. U redovima Narandžastih istakao se Kenan Hadžiavdić sa 5 postignutih golova, a po 4 su dodali Selimović i Bubić.

Ova utakmica nije imala samo rezultatski značaj za naš grad nego i humanintarni. Iz Konjuha su prije utakmice najavili da će sav novac prikupljen od ulaznica biti doniran našoj sugrađanki Sabini Halilčević koja trenutno igra najvažniju životnu utakmicu. Za potrebe Sabininog liječenja, Živiničani i Maglajlije su prikupili 1086 KM od prodatih karata i dodatnih 954 KM dobrovoljnih priloga. Rukometaši Maglaja su za Sabinino liječenje donirali 143 KM.

“Pobijedili smo svi zajedno. Iskreno ćemo kao narandžasta porodica poželjeti našoj Sabini mnogo zdravlja. Voli te tvoja narandžasta porodica”, poručili su iz Rukometnog kluba Konjuh.