Početna aktuelnosti Živiničanin Hajrudin Vejzović osvojio zlato na mitingu u Osijeku

Živiničanin Hajrudin Vejzović osvojio zlato na mitingu u Osijeku

1230
0
Podijeli

Na međunarodnom memorijalnom dvoranskom atletskom mitingu ”Josip Gašparac” koji je održan u Osijeku 29. februara, članovi Atletskog kluba ”Sloboda Tehnograd” osvojili su tri medalje od čega jednu zlatnu i dvije bronzane medalje. Zlatnu medalju za tuzlanski klub osvojio je Hajrudin Vejzović u trci na 60 metara sa rezultatom 7,04 sekundi.

U istoj disciplini Egon Savić osvojio je 3. mjesto i bronzanu medalju istrcavši 7,26 sekundi. Drugu bronzanu medalju osvojio je Bakir Musić disciplini u skoku u dalj.

Također, napominjemo da je Hajrudin Vejzović u četvrtak 27. februara nastupio na Međunarodnom atletskom mitingu u Beogradu gdje je osvojio peto mjesto sa rezultatom 6.99 sekundi. Ovim takmičenjem je i završena sezona u dvorani, te se tuzlanski takmičari spremaju za predstojeća takmičenja na otvorenom.