Početna aktuelnosti Zlatna medalja za Nazu Hodžić na takmičenju u Zenici

Zlatna medalja za Nazu Hodžić na takmičenju u Zenici

442
0

Protekle nedjelje u Zenici  održano je  prvenstvo Federacije BiH u sportskom streljaštvu, disciplina serijska vazdušna puška. Na ovom takmičenju je učestvovalo 18 klubova sa preko 200 takmičara.

Na takmičenju u Zenici učestvovao i Streljački sportski klub Konjuh, sa svojih 11 strijelaca. Tom prilikom ekipa Konjuha je u ekipnom plasmanu u kategoriji juniora, osvojila 5. mjesto.

U pojedinačnom plasmanu – kategrija juniori – članica Konjuha Naza Hodžić osvojila je 1. mjesto sa 185 krugova, te je tako nagrađena zlatnom medaljom. Ujedno, to je bio najbolji rezultat takmičenja te je Naza Hodžić  proglašena najboljim strijelcem prvenstva BiH u svim kategorijama.

Odličan rezultat u kategoriji kadeta postigla je Elmira Nukić, koja je sa 177 krugova zauzela 2. mjesto.

Ekipu Konjuha su činili i odlične rezultate postigli još Lea Samardžić, Enida Duraković, Iman Kurtović, Dalal Bešić, Esma Fehrić, Amina Ibrahimović, Velma Zahirović, Muamer Čičkušić i Vahidin Mešić.

Već u nedjelju ekipu Konjuha očekuje novo takmičenje u Sarajevu, ovoga puta Kup BiH u seniorskoj konkurenciji na standrad programu.