Početna aktuelnosti Poraz Konjuha u Živinicama, Izviđač proslavio titulu prvaka

Poraz Konjuha u Živinicama, Izviđač proslavio titulu prvaka

580
0

U četvrtak i subotu igrani su susreti 27. kola rukometne BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rukometaši Konjuha poraženi su na domaćem terenu od ekipe Izviđača rezultatom 35:37.

Pobjedom u Živinicama rukometaši Izviđača proslavili su devetu titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Susret su bolje otvorili domaći igrači koji u samom uvodu imaju tri gola prednosti. Gosti se brzo bude te stižu do rezultatskog egala koji je karakterisao čitavo prvo poluvrijeme koje je okončano prednošću Izviđača 16:15.

U nastavku utakmice ujednačena borba do 45. minute kada rukometaši Izviđača ubacuju u brzinu više te u 51. minuti rezultat glasi 22:27 za goste. Do kraja susreta Konjuh je uspio ublažiti poraz za na kraju konačnih 35:37. Sa 22 prvenstvenom pobjedom ekipa Izviđača u našem gradu osigurala je titulu prvaka Bosne i Hercegovine koju su zasluženo znali proslaviti.

Izviđač su do pobjede predvodili Ivano Pavlović sa 12 golova, dok je Milan Vukšić dodao šest. U redovima Konjuha najefikasniji bio je Almir Osmanhodžić sa 11 golova, a pratili su ga Semir Memić sa šest te Mirza Modrić i Aid Selimović sa po pet golova. Zapaženu partiju na golu imao je i Ahmed Čabaravdić.

Rukometaši Konjuha do kraja prvenstva još jednu utakmicu odigrat će na domaćem terenu i to protiv ekipe Krivaje iz Zavidovića. Za Konjuh prvenstvo će biti okončano na teškom gostovanju u kantonalnom derbiju kod ekipe Gračanice. Međutim, prvi naredni izazov za rukometni klub Konjuh nakon reprezentativne pauze bit će gostovanje trenutno drugoplasiranoj ekipi na tabeli, ekipi Vogošće.

Nakon utakmica 27. kola BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine rukometni klub Konjuh zauzima sedmu poziciju na tabeli sa 31 prikupljenim bodom.