Početna aktuelnosti RK Konjuh savladao ekipu RK Vogošća

RK Konjuh savladao ekipu RK Vogošća

825
0

Ekipa Rukometnog luba Konjuh upisala je važne bodove na gostovanju u Vogošći u okviru 6.kola BH Telecom PLBiH.

Naši momci odličnom igrom došli do nova dva boda protiv aktuelnog osvajača Kupa BiH.

Ubrzani tempo odigravanja utakmica nam je sinoć upriličio fantastičnu utakmicu u Vogošći.

Pokazalo se da su dueli ova dva tima neizvijesni i veoma zanimljivi, gledaoci su mogli uživati u rukometnoj predstavi u direktnom prijenosu na MY TV, platformi BH Telecom .

Veoma agresivna utakmica u prvih deset minuta, čvrste odbrane i samo 5 golova. Domaćin vodi 3:2.

Odlična igra našeg tima i fenomenalni Čabaravdić na golu su pomogli da Konjuh napravi seriju od 7:2 i pređe u vodstvo 5:9.

Na pauzu Konjuh odlaz pri zasluženom vodstvu 16:18.

Odlično otvaranje drugog dijela utakmice i +4 nastrani narandžastih. Takav omjer snaga gledao se sve do 50.minute kada domaćin uspijeva preokrenuti rezultat i povesti drugi puta na meču, rezultat je 26:24.

Narandćasti u 59.minuti vode ka neriješenom rezultatu 28:28.

Odlična odbrana i napad za vodstvo 30 sekundi do kraja susreta. Fenomenalni Smajić pogađa iza leđa Čordalije za novo vodstvo 28:29.

U golgeterskom smislu su se istakli:

Osmanhodžić 10 golova, Smajić 6, Hadžiavdić 5, Klopić 4, 2 Petrovski i po 1 Modrić i Musić. Na golu je bio odličan Čabaravdić sa 10 odbrana.

Sa sedam ostvarenih bodova Konjuh zauzima petu poziciju na tabeli Premijer lige BiH.

Već u subotu u okviru 7.kola premijer lige BiH Konjuh na svom terenu dočekuje ekipu Nevesinja.

Utakmica se igra u Gradskoj dvorani Živinice sa početkom u 19 sati.