Rukometaši Konjuha poraženi od Lokomotive

1180
0

Večeras se u Gradskoj dvorani u Živinicama igrao susret zaostalog 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Živinički rukometaši poraženi su od gostiju iz Brčkog rezultatom 26:28 (13:15). Bio je ovo prvi susret za popularne Stolare nakon što su 14 dana proveli u izolaciji zbog koronavirusa. Nedostatak treninga i uigranosti jedan je od faktora koji je nedostajao našim rukometašima da u ovom susretu dođu do povoljnijeg rezultata.

Obje ekipe u ovaj susret ušle su nervozno i brzopleto što je rezultiralo sa samo četiri postignuta gola nakon 11 odigranih minuta. Do prve osjetnije prednosti dolaze gostujući rukometaši u 19. minuti kada je na semaforu bio rezultat 6:9. Stečenu prednost rukometaši Lokomotive uspijevaju zadržati do kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju igrači Konjuha. U kratkom periodu uspijevaju doći do neriješenog rezultata i egala u kojem ih je održavao golman Kamberović. Međutim, zbog nedostatka koncentracije u napadu živinički rukometaši ne uspijevaju doći do prednosti.

U posljednjih 15 minuta utakmice snalažljiviji su bili rukometaši Lokomotive koji su konstantno održavali prednost od dva do tri gola.

Najefikasniji u rukometnom klubu Konjuh bili su Smajić Nermin sa 7 golova te Hamzić Kemal i Pejkušić Sulejman sa po 4 pogotka.

U gostujućim redovima više od ostalih istakao se Baraković Šerif sa 7 postignutih golova.

U sastavu Konjuha za ovu utakmicu nije bilo Marčete, Jevtića, Graba i Pašalića, dok na klupi nije bio šef stručnog štaba Nedžad Mašić.

Premijerni nastup u ovoj utakmici imao je i novi igrač narandžastih, Bećajac Nikola, koji je postigao dva pogotka.