Početna aktuelnosti Sjajna partija Konjuha za četvrtu pobjedu u nizu

Sjajna partija Konjuha za četvrtu pobjedu u nizu

865
0

Rukometaši Konjuha u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 25:21 (14:12).

Rukometaši Sloge iz Gornjeg Vakufa u susret ulaze energično sa kvalitetno organizovanim napadima što je rezultiralo i vođstvom od tri gola razlike nakon 9. minuta igre, 2:5. Od tog trenutka pa do 17. minute Stolari prave rezultatski preokret sa četiri gola u nizu, 6:5.

U 20. minuti rukometaši Konjuha dolaze do najveće prednosti, 10:7. Do kraja prvog poluvremena izjednačena igra na obje strane pa je prvi dio utakmice završen kod rezultata,14:12.

I u nastavku utakmice bolja igra Konjuha. U 34. minuti Narandžasti dolaze do četiri gola prednosti, 17:13. Od 35. minute susreta pa do kraja utakmice rezultatska razlika se nije u mnogome mijenjala. Ekipa Sloge nije uspijevala smanjiti prednost Konjuha na manje od tri gola, dok naši rukometaši nisu mogli do vođstva većeg od četiri gola.

Na kraju rezultat 25:21, četiri gola razlike za četvrtu pobjedu u nizu.

Konjuh su do nove pobjede vodili kapiten Nermin Smajić sa 7 golova, Nikola Bećajac sa 5, Goran Ristović sa 3, dok su Sulejman Pejkušić, Eldin Hajdarević, Semir Memić i Kemal Hamzić po dva puta bili sigurni.

I na ovoj utakmice u prvi plan se istakla kvalitetna odbrana ekipe Konjuha predvođena Semirom Memićem i Mirzom Modrićem dok je na golu briljirao Milenko Jelić.

U gostujućim redovima istakao se Božidar Simić sa 12 pogodaka dok je Radovan Uljarević postigao 4 pogotka.

Naredni susret Stolari igraju u subotu kada će gostovati ekipi Vogošće.