Početna aktuelnosti Velika pobjeda Konjuha, u Živinicama pao Izviđač

Velika pobjeda Konjuha, u Živinicama pao Izviđač

950
0

Rukometaši Konjuha u okviru 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras su u Gradskoj dvorani savladali Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 26:25 (16:12).

Igrači Izviđača u Živinice su doputovali kao izraziti favoriti. U prethodnih 9 odigranih utakmica ove sezone slavili su 8 puta dok su samo jednom izgubili.

Živinički klub za ovu utakmicu bio je lišen usluga Mirka Marčete, Adija Pašalića te Nermina Smajića. Još jedna otežavajuća okolnost bila je i odigrana utakmica sredinom sedmice u kojoj je naš tim nesretno izgubio. Međutim, izostanak bitnih igrača nije spriječio ostatak tima da u ovoj utakmici pruži svoj maksimum.

Utakmicu bolje otvaraju popularni Skauti. Nakon 4 odigrane minute imali su prednost od 3:0, što je rezultiralo brzim time out-om trenera Jasenka Omerefendića, nakon kojeg su naši igrači puno bolje zaigrali.

Igrala se 9. minuta utakmice kada Stolari dolaze do neriješenog rezultata, 4:4. Do 22. minute igralo se gol za gol kada Konjuh dolazi do prve prednosti veće od jednog gola, 11:9.

Finiš prvog poluvremena pripao je Narandžastima koji su dobrim reakcijama u odbrani, kvalitetnom tranzicijom i sigurnim napadima došli do prednosti od četiri gola nakon 30. minuta igre, 16:12.

Period od početka drugog poluvremena pa do 45. minute u potpunosti je otišao na stranu gostiju. U tom periodu Izviđač je postigao 8 golova dok su živinički rukometaši samo dva puta bili sigurni.

Karakter Konjuha došao je do izražaja u posljednjih 10 minuta utakmice kada su znali cijeniti svaki posjed lopte. Kvalitetna odbrana i izgrađeni napadi doveli su do novog preokreta naših rukometaša i konačnog slavlja.

Svi igrači koji su večeras nastupili u narandžastom dresu zaslužuju svaku pohvalu jer su pružili kvalitetnu partiju i svaladali jednog od pretedenata na titulu u ovoj sezoni.

Najefikasniji u Konjuhu bili su Hamzić Kemal sa 6 pogodaka, te Dautović Sead i Hajdarević Eldin sa po 4 postignuta gola.

Vrijedni spomena su i golmanski par Kamberović Adis i Jelić Milenko koji su brilijantnim odbranama izrasli u heroje ove utakmice.

Zbog nedostatka standardnih igrača veći broj minuta dobili su omladinci Konjuha Klopić Adi i Ahmetović Damir koji su pokazali odlučnost da se suprostave iskusnijem rivalu, te su sa po jednim postignutim pogotkom sudjelovali u osvajanju bitnih bodova.

U redovima Izviđača istakli su se Kos Miloš sa 5 golova dok su Alilović Domagoj i Vukusić Milan po 4 puta bili sigurni.

Zaostala utakmica 7. kola Premijer lige BiH naredni je izazov za živiničke rukometaše kada dočekuju Leotar iz Trebinja.